14-24 sierpnia 1995

W tych dniach odbyła się trzecia edycja Letniego Międzynarodowego Obozu Młodzieży. Obóz był kontynuacją poprzednich spotkań młodych mieszkańców wielokulturowych regionów: Borki 1993 r., Siedmiogród (Rumunia) 1994 r. Miejscem trzeciego spotkania było miasteczko Plateliai na Litwie.


Uczestniczyła w nim młodzież ukraińska, białoruska, litewska, polska, węgierska, rumuńska, słoweńska. W programie spotkania znalazły się: 

– zajęcia plastyczne poświęcone wyobrażeniom na temat kultury i tradycji sąsiedniego narodu oraz inności religijnej i historycznej; – wyjazdy, rekonesanse, wycieczki krajoznawcze – Kretinga, Kłajpeda, Plateliai, Kowno, Wilno; 

– dyskusje i rozmowy na następujące tematy: inny kraj, naród, kultura, tradycja, religia, opowieści o swoim miejscu zamieszkania; 

– pokaz filmów wideo z cyklu "Pogranicze polskie" i filmu fabularnego Dolina Issy

– prezentacje artystyczne, koncert Marii Krupowies – pieśni religijne i tradycyjne w językach polskim, litewskim i białoruskim; 

– wieczorne prezentacje artystyczne poszczególnych grup narodowościowych: pokazy pieśni i tańca – grupy węgierska i rumuńska, spektakl teatralny – grupa litewska, prezentacje muzyczne – grupa białoruska i ukraińska, tradycyjne pieśni polskie – grupa polska. 

Letni Obóz Młodzieży, prócz artystycznego i poznawczego, miał cel edukacyjny. Chodziło o zwrócenie uwagi młodzieży na jej rolę w nowych czasach, ponieważ to dojrzałość kulturowa, wiedza, mądrość, wyznawane wartości młodzi ludzie będą kształtować rzeczywistość. 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI