12 stycznia 2012 - Krzysztof Czyżewski na konferencji w Brukseli.

12 stycznia Krzysztof Czyżewski wziął udział w konferencji "Unia 2012. Nowe wyzwania po kryzysie. Jak wykonać kolejny krok?". Było to spotkanie podsumowujące polską Prezydencję oraz 2,5 letnią kadencję Jerzego Buzka na stanowisku Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego.


Z okazji zakończenia polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, a także zakończenia kadencji Prof. Jerzego Buzka jako Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, THINKTANK zorganizował 12 stycznia 2012 r. – u progu roku nowych wyzwań dla Unii Europejskiej – dyskusję na temat możliwych pól i strategii działania. Kryzys ujawnił w drastyczny sposób różne napięcia wewnętrzne w Unii, które w warunkach prosperity nie zostałyby zapewne ujawnione. Wiele kwestii, o których nie rozmawiano w Unii otwarcie, zostało nazwane wprost. 2012 rok jest w tym kontekście kluczowy. W dyskusji chcieliśmy zdefiniować te wyzwania. Do udziału w niej zaprosiliśmy przedstawicieli think-tanków, mediów, MEP, Komisji Europejskiej, ekspertów. 

PLAN DEBATY:

Wystąpienie Prof. Jerzego Buzka, Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego: Podsumowanie i Perspektywa.

  • I PANEL

Europa 2012. Jak wykonać kolejny krok? Unia Europejska wobec koniecznych zmian organizacyjnych i konieczności redefinicji strategii. Dyskusja na podsumowanie polskiej Prezydencji w UE.

  • II PANEL

Bezpieczeństwo i solidarność energetyczna a konkurencyjność Unii w świecie. Europa, Chiny i USA wobec wyzwań klimatycznych. Czy możliwe są wspólne cele?

  • UROCZYSTY KOKTAIL

OPIS PANELI: 

Europa 2012. Jak wykonać kolejny krok? Unia Europejska wobec koniecznych zmian organizacyjnych i konieczności redefinicji strategii. Europa stoi przed poważnymi wyzwaniami natury politycznej. Kryzys uwydatnił potrzebę zmian organizacyjnych. W jakim kierunku można je poprowadzić? Co jest możliwe - a co konieczne? Jakie pole manewru zapewnia Traktat Lizboński? Na co powinna w 2012 roku zwrócić uwagę strategicznie Europa, aby nie przegapić szans rozwojowych? 
 
Zaproszeni do udziału w panelu:
  • Pan Radosław Sikorski, minister spraw Zagranicznych RP (tbc)
  • Pan Maciej Popowski, zastępca Wysokiej Przedstawiciel UE ds. Zagranicznych
  • Pan Prof. Andrzej Koźmiński, rektor Akademii im. Koźmińskiego
  • Pan Krzysztof Zanussi, reżyser
  • Pan Krzysztof Czyżewski, działacz społeczny, prezes Fundacji Pogranicze
Prowadzenie: Dr Małgorzata Bonikowska, THINKTANK
 
Bezpieczeństwo i solidarność energetyczna a konkurencyjność Unii w świecie. Europa, Chiny i USA wobec wyzwań klimatycznych. Czy możliwe są wspólne cele? Strategia Unii wobec wyzwań klimatycznych a strategie krajów rozwijających się. Czy możliwe jest wspólne określenie celów? Wizja europejskiej solidarności energetycznej: możliwe kierunki rozwoju: polskie i europejskie spojrzenie. Rekomendacje dla strategii na przyszłość. 
 
Zaproszeni do udziału w panelu:
  • Pan Prof. Jerzy Buzek, przewodniczący Parlamentu Europejskiego
  • Pan Dr Mikołaj Budzanowski, Minister Skarbu Państwa RP
  • Przedstawiciel ENEA
  • Przedstawiciel Grupy LOTOS
Prowadzenie: Dr Małgorzata Bonikowska, THINKTANK
 
Program konferencji do pobrania TUTAJ.
Zaproszenie do pobrania tutaj.

Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI