11-14 marca 1993

Staż studentów Katedry Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestnicy zapoznali się ze specyfiką regionu suwalskiego.


Podzieleni na trzy grupy wyjeżdżali w celach poznawczych do następujących miejsc: Puńsk i okolice (społeczność litewska, spotkanie z Romualdem Witkowskim, wójtem gminy Puńsk), Kranogruda, Żegary, Dusznica (pogranicze polsko-litewskie), Gabowe Grądy, Bór (kultura i tradycja staroobrzędowców). Po zakończeniu wyjazdów studenci prowadzili dyskusje na podstawie własnych obserwacji o problemach i możliwościach rozwoju regionu. Program stażu obejmował również prezentację pracy "Pogranicza". Krzysztof Czyżewski przedstawił ideę i cele działalności Ośrodka i Fundacji oraz sposoby ich realizacji. Studenci obejrzeli filmy o pracy "Pogranicza": Dialogi o Tolerancji, Spotkanie innego, Cygańska Wioska Artystyczna, zapoznali się z pracą Centrum Dokumentacji Kultur Pogranicza, obejrzeli wystawę "Ścieżka zakorzenienia" w Białej Synagodze w Sejnach i spektakl Róża w wykonaniu Teatru Dziecięcego, wysłuchali koncertu i wzięli udział w spotkaniu z zespołem Kwartet Jorgi z Poznania. Były też rozmowy i dyskusje o działalności "Pogranicza", jego planach i współpracy z Katedrą Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. 

 

Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI