Wrzesień


30 września - 1 października 2005 Wyprawa Klasy Dziedzictwa Kulturowego do Teatru Gardzienice. W programie wizyty obejrzenie spektakli "Metamorfozy" wg Apulejusza i "Elektra" wg Sofoklesa, oraz uczestnictwo w warsztacie prezentującym technikę i metody pracy zespołu aktorskiego.  Prezentacja projektu "Sejneńskie Karty Historyczne" w Warszawie na zaproszenie Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży - warsztat dla nauczycieli uczestniczących w konferencji na temat nowych metod nauczania. 
29 września 2005 Warsztat Pogranicza dla Harcerskiego Zespołu Pieśni i tańca "Dzieci Płocka". Podczas spotkania grupa zapoznała się z działalnością Pogranicza i charakterem prowadzonej pracy w oparciu o młodzieżowe projekty edukacyjne Związani z miejscem oraz Warsztat muzyki tradycyjnej, spotkaniu towarzyszyła projekcja filmu "Tratwa muzykantów pomiędzy Nowym Jorkiem, a Sejnami"
28 września 2005 Spotkanie z gośćmi z Pracowni Alternatywnego Wychowania z Łodzi w sprawie współpracy w ramach III Konferencji Socjoterapii, która odbędzie się w dniach 18-19 listopada oraz 27-29 maja w Łodzi. 
25-26 września 2005 Wizyta w Pograniczu dziennikarza BBC, Nicka Thorpe.
23 września 2005 26-osobowa grupa sześciolatków z przedszkola w Sejnach zwiedziła Białą Synagogę i wystawę Związani z miejscem, obejrzała glinianą makietę Sejn, wystawę  Mali chasydzi Jerozolimy  w Galerii Papuciarnia i pracownię ceramiczną. 
20 września 2005 Lekcja historii regionalnej dla szkoły podstawowej z Karolina. 
18-19 września 2005 Warsztat Pogranicza dla członków Collegium Invisibile, zrzeszającego studentów o dużych osiągnięciach w pracy naukowej i działalności społecznej z całej Polski, oraz uczestników obozu naukowego zorganizowanego wspólnie z Krajowym Funduszem na Rzecz Dzieci. W programie wykłady i spotkania z liderami Pogranicza, film  Tratwa muzykantów, wizyta w Krasnogrudzie, biesiada muzyczna z Kapelą Klezmerską. O działalności Collegium Invisibile zob.  www.ci.edu.pl  
17 września 2005 Wizyta w Pograniczu Romana Kurkiewicza, krytyka literackiego, i Tomasza Jefimowicza z Teatru Ósmego Dnia. Omówienie planów wydawniczych Pogranicza i wspólnie organizowanych spotkań autorskich, m.in. z Predragiem Matvejeviciem i Fatosem Lubonją.   
15-16 września 2005 W Kijowie, na V Kolokwium Ministrów Kultury organizowanym przez Radę Europy, Anna Wróbel - w Pograniczu koordynator projektów wschodnich - przedstawiła program dialogu międzykulturowego na Kaukazie i w Azji Środkowej, zainicjowany przez Pogranicze w ubiegłym roku. 
14 września 2005 Wizyta w Pograniczu dyrektorów Teatru Dramatycznego w Białymstoku, Piotra Dąbrowskiego i Jerzego Muszyńskiego. Przedmiotem rozmów była partnerska współpraca przy projekcie kulturowym wpisującym poprzez współczesne działania artystyczne region Podlasia w tradycje Wielkiego Księstwa Litewskiego. 
13-14 września 2005 Warsztat pogranicza dla grupy uczniów drugiej klasy kulturoznawczo-dziennikarskiej III LO im. Stefana Batorego w Chorzowie. 
9 września 2005 - Gloria Artis Podczas inauguracji nowego sezonu artystycznego w Operze i Filharmonii Podlaskiej minister kultury Waldemar Dąbrowski – gość honorowy – wręczył medale "Gloria Artis" czternastu twórcom angażujących się w działalność kulturalną w województwie podlaskim. Srebrny medal "Zasłużony Kulturze – Gloria Artis" otrzymał Krzysztof Czyżewski.
7 września 2005 Spotkanie poświęcone wielokulturowym tradycjom Sejn i regionu, oraz programom dziecięcym i młodzieżowym prowadzonym w Ośrodku "Pogranicze" dla grupy uczniów ze Szkoły Stowaszyszenia Kultury i Edukacji w Warszawie.
3-13 września 2005 Gościem Pogranicza był Andrzej Franaszek, redaktor "Tygodnika Powszechnego", literaturoznawca, członek jury nagrody Nike. Obecnie pracuje nad biografią Czesława Miłosza.
3 września 2005 - Nauczyciele Bez Granic W Domu Pogranicza odbyło się spotkanie grupy uczestników projektu Akademia Pogranicza, które miało na celu utworzenie statutu Stowarzyszenia Nauczyciele Bez Granic, powołanego podczas wcześniejszych sesji nauczycieli uczących na pograniczu.     
1

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI