Staże

Ośrodek Pogranicze korzystając z bogatych doświadczeń w pracy nad wielokulturowym dziedzictwem Europy Środkowowschodniej oraz wiedzy na temat kultury regionu prowadzi od lat Warsztaty Pogranicza dla studentów z Polski i świata. Dla grup stażowych prowadzone są wykłady poświęcone wielonarodowemu i wielowyznaniowemu dziedzictwu Europy Środkowowschodniej.

W Warsztacie Pogranicza bardzo ważna jest idea edukacji opartej na tolerancji, rozumieniu innego oraz poznawania kultury sąsiadów. Wiele czasu i uwagi poświęcamy prezentacji idei Domu Pogranicza jak i poszczególnym projektom edukacyjnym i artystycznym zrealizowanym przez Pogranicze dotychczas.

Grupy te to na przykład studenci Kulturoznawstwa ze specjalnością Animacja Kultury, czy nauczyciele prowadzący programy edukacji regionalnej. Przyjmujemy też grupy z ramienia różnych organizacji pracujących na rzecz tolerancji i współpracy w trudnych, skonfliktowanych obszarach na całym świecie.

Więcej na temat staży i wolontariatów w CDKP w dziale Skryptorium > Goście, staże, wolontariusze.


Wizyta studyjna z PennState Unversity 6-8 marca 2019. Spotkania, warsztaty i prezentacje dla studentów z Uniwersytetu Stanu Pensylwania. Sejny - Krasnogruda
Małe Centrum Świata - od idei do działania         Objazd naukowy studentów Katedry Studiów Interkulturowych Europy Środkowowschodniej Wydziału Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszwskiego. Krasnogruda-Sejny 28.02 - 03.03.2019.
Relacje studentów Syracuse Universytetu z podróży po Polsce i m.in. kilkudniowego pobytu w Sejnach W dniach 11-13 września grupa składająca się z  studentów Syracuse Universytetu i prof. DSW dr.hab. Hany Cervinkovej i Juliet Golden odwiedziły Krasnogrudę i Sejny gdzie zapoznały się z pracą Pogranicza.
Podlascy regionaliści i filolodzy w Pograniczu  10-12 czerwca 2016 - Sejny i Krasnogruda
Seniorzy z Łoździej z wizytą w Pograniczu   20.10.2015 r. –  grupa emerytów z Łoździej   ( 41 osobowa) na  Wystawie „Szukanie Ojczyzny. Świadectwa i Proroctwa Czesława Miłosza”. 
Staże - rok 2012 18 – 30 września  - staż naukowy odbyła Natalia Bierzyńska, absolwentka kulturoznawstwa, kierunek Wiedza o Kulturze, obecnie studentka filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego.
1

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI