Staże - Rok 2005


W warsztacie Pogranicza uczestniczyła grupa uczniów II Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie. Podczas stażu odbyły się spotkania oraz prezentacje projektów dziecięcych i młodzieżowych. Więcej... 
28-31 października 2005 

Warsztat edukacji regionalnej dla grupy niepełnosprawnych dzieci z klasy II i III Gimnazjum nr 1 z Konina
Podczas spotkania młodzież zapoznała się z wielokulturowym dziedzictwem pogranicza polsko-litewskiego w oparciu o prezentowaną w Białej Synagodze wystawę 12 miesięcy podsumowującą projekt "Związani z miejscem". 
12 października 2005 

Prezentacja pracy "Pogranicza" dla 50 osobowej grupy uczniów III klasy Liceum Ogólnokształcącego nr 35 w Warszawie. Podczas spotkania młodzież zapoznała się z wielokulturową specyfiką pogranicza polsko-litewskiego w oparciu o prezentowaną w Białej Synagodze wystawę podsumowującą projekt "Związani z miejscem". 
5 października 2005 

Warsztat Pogranicza dla Harcerskiego Zespołu Pieśni i tańca "Dzieci Płocka". Podczas spotkania grupa zapoznała się z działalnością Pogranicza i charakterem prowadzonej pracy w oparciu o młodzieżowe projekty edukacyjne Związani z miejscem oraz Warsztat muzyki tradycyjnej, spotkaniu towarzyszyła projekcja filmu "Tratwa muzykantów pomiędzy Nowym Jorkiem, a Sejnami". 
29 września 2005 roku 

Warsztat Pogranicza dla członków Collegium Invisibile, zrzeszającego studentów o dużych osiągnięciach w pracy naukowej i działalności społecznej z całej Polski, oraz uczestników obozu naukowego zorganizowanego wspólnie z Krajowym Funduszem na Rzecz Dzieci. W programie wykłady i spotkania z liderami Pogranicza, film Tratwa muzykantów, wizyta w Krasnogrudzie, biesiada muzyczna z Kapelą Klezmerską. O działalności Collegium Invisibile
18-19 września 2005 

Warsztat pogranicza dla grupy uczniów drugiej klasy kulturoznawczo-dziennikarskiej III LO im. Stefana Batorego w Chorzowie. Podczas warsztatów odbędą się spotkania na temat wielokulturowych tradycji Sejneńszczyzny, prezentacja pracy prowadzonej przez "Pogranicze" w oparciu o dziecięce i młodzieżowe projekty edukacyjne - Kroniki Sejneńskie, Związani z miejscem, Sejneńskie karty historyczne, a także projekcje filmowe. 
13-14 września 2005 

Spotkanie poświęcone wielokulturowym tradycjom Sejn i regionu, oraz programom dziecięcym i młodzieżowym prowadzonym w Ośrodku "Pogranicze" dla grupy uczniów ze Szkoły Stowaszyszenia Kultury i Edukacji w Warszawie. W programie m.in. zwiedzanie wystaw: "Związani z miejscem", "Mali chasydzi Jerozolimy" i film "Tratwa muzykantów". 
7 września 2005 

Wizyta w Pograniczu uczestników polsko-niemiecko-bialoruskiego projektu dla multiplikatorow "Trialog na pograniczu. Porozumienie przez język". W programie spotkania: prezentacja dzialalnosci Ośrodka i Fundacji, prowadzonych pracowni i programow, projekcja filmow: Losy posluchane i Tratwa muzykantow, oraz wizyta w dworze w Krasnogrudzie. 
28 lipca 2005 

"Pogranicze" odwiedziła grupa uczestników tandemowego kursu językowego dla polskich i niemieckich nauczycieli i multiplikatorów wymiany młodzieży. Goście zwiedzili Dom Pogranicza, Białą Synagogę, zapoznali się z pracą Centrum Dokumentacji Kultur Pogranicza, obejrzeli film Tratwa Muzykantów. 
27 lipca 2005 

Warsztat pogranicza dla liderów i liderek uczestniczących w projekcie Fakt - Kobiety autorkami procesu jednoczenia się Europy. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie "Regionet", które wraz z partnerem niemieckim "OWEN" oraz hiszpańskim "BABOBAB" realizuje projekty partnerskie dotyczące kształcenia dorosłych. 
1 lipca 2005 

Staż grupy studentów z University of California w Santa Cruz, organizowany w ramach kursu antropologii kultury. Stażyści zapoznali się z ideą pracy Ośrodka "Pogranicze", między innymi uczestniczyli w wykładach na temat wielokulturowości regionu oraz związków Czesława Miłosza z Suwalszczyzną. Więcej... 
Program stażu 
24-29 czerwca 2005 

Warsztaty na temat wielokulturowych Sejn oraz prezentacja pracy Ośrodka "Pogranicze" w oparciu o warsztaty edukacyjno-artystyczne Tratwa Muzykantów pomiędzy Nowy Jorkiem a Sejnami dla klasy gimnazjalnej z Zespołu Szkół "TAK" w Opolu. 
8 czerwca 2005 

Staż grupy studentów z Uniwersytetu Powszechnego im. Jana Józefa Lipskiego w Teremiskach oraz Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Program stażu obejmował warsztaty pogranicza prowadzone w oparciu o pracę Ośrodka "Pogranicze", podróże po Suwalszczyźnie, prezentacje teatralne i filmowe, dyskusje, spotkania. Więcej... 
Spotkanie studentów z Krzysztofem Czyżewskim 
5-8 czerwca 2005 

Warsztat Pogranicza w oparciu o programy edukacji regionalnej dla grupy pracowników firmy ZUD Polon-Alfa z Bydgoszczy, którzy odbywali podróż turystyczno-krajoznawczą po Suwalszczyźnie. 
23 maja 2005 

Warsztat Pogranicza na temat wielokulturowych tradycji Sejneńszczyzny oraz pracy edukacyjnej prowadzonej przez "Pogranicze" dla grupy oficerów Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
17 maja 2005 

Grupa studentów wydziału polonistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i studentów z koła krytycznoliterackiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach uczestniczyła w stażu pogranicza. Zajęcia dotyczyły związków Czesława Miłosza z Sejeńszczyzną i Ośrodkiem "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów", obejmowały także prezentację programu wydawniczego Fundacji Pogranicze oraz działalność Centrum Dokumentacji Kultur Pogranicza. Więcej... 
16-19 maja 2005 

Prezentacja pracy Ośrodka "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" dla grupy dziennikarzy z Litwy, Białorusi, Rosji i Polski odbywających podróż studyjną po Suwalszczyźnie. 
16 maja 2005 

Prezentacja pracy Pogranicza (w szczególności programów młodzieżowych) studentom pedagogiki Studiów Zaocznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie Oddział w Ełku
23 kwietnia 2005 

Prezentacja pracy Ośrodka "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" dla studentów informacji naukowej i bibliotekoznawstwa Uniwersytetu w Białymstoku
21 kwietnia 2005 

Warsztat Pogranicza w oparciu o pracę Ośrodka "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" i Fundacji Pogranicze studentom animacji kultury Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie
16 kwietnia 2005 

Prezentacja pracy Ośrodka "Pogranicze" grupie studentów z Kanady, Austrii, Tajlandii i Hiszpanii, przebywających na praktykach w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sejnach. 
2 marca 2005 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI