Staże indywidualne w CDKP - 2004


2004

11 - 16 października 2004, Anne Lübge z Universität Passau (Niemcy) 

Studentka ekonomii i kulturoznawstwa, specjalność: Kultura Europy Środkowo-Wschodniej 
Przyjechałam do Sejn, aby zbierać materiały do mojej pracy magisterskiej, której tematem jest opisanie i porównanie działania "Pogranicza" i Wspólnoty Kulturowej "Borussia" w Olsztynie. Pomimo krótkiego (niestety!) pobytu w Sejnach mogłam zebrać bardzo dużo informacji. Chciałam bardzo podziękować wszystkim, którzy poświęcili mi swój czas. Ciągle jestem pod wrażeniem panującej tutaj atmosfery i zaangażowania wszystkich ludzi. Mam nadzieję, że w mojej pracy uda mi się jak najlepiej przedstawić rozwój i fascynującą historię "Pogranicza".
Anne Lübge 

29 września 2004, Anna Konert 

V rok socjologii UW, II rok kulturoznawstwa, specjalność europeistyka. W Pograniczu przebywałam w ramach praktyk IV edycji Akademii Innowatorów Społecznych. Pobyt miał mi pomóc w przygotowaniu własnego projektu: "Historyczne sąsiadów rozmowy", który polega na dyskusji młodych Polaków i Niemców na najboleśniejsze tematy ze wspólnej przeszłości. Jego podtytuł brzmi: "świadomość historyczna młodego pokolenia. Dyskusja młodych Polaków i Niemców o II wojnie światowej". Zajmowałam się katalogowaniem książek i czasopism z zakresu problematyki historii Polski, CDKP oraz praca nad moim projektem, który dzięki praktyce zyskał dwufazową strukturę: spotkania młodzieży w celu poznania tematyki i stworzenia płaszczyzny wzajemnego zrozumienia, a następnie próba stworzenia przykładowego modelu nauczania o drugiej wojnie światowej w kontekście polsko-niemieckim. Dziękuję za pomoc.
Anna Konert 

16 - 29 sierpnia 2004, Marta Kowerko (Białystok) 

Studentka filologii polskiej UAM w Poznaniu. 
W ramach dwutygodniowej praktyki zajmowałam się przygotowaniem bibliografii twórczości Brunona Schulza, korzystając z przepastnych zbiorów Pogranicza. Z zebranych podczas pracy materiałów skorzystam przy pisaniu mojej rozprawy magisterskiej. Dziękuję bardzo za miłą atmosferę, pomoc i życzliwość.
Marta Kowerko 

18 July 2004 to 20 August 2004, Sonja Cimadom from Bressanone, Italy 

Im studying Political Science, International Relations and Human Rights at The University of Padova, Italy. I came here for a 5 weeks-intership because of a Course in Peacwork that Im attending in Bolzano. During the intership I learned how The Borderland Foundation works, The Documentation Center, the Synagogue. I could talk to people and learn more both about Sejny and the projects Borderland is doing. It was very interesting and challanging for me, to meet new people, have a little insight into life here and learn about how to do projects in this field. Dziękuję bardzo!
Sonja 

26 lipca - 6 sierpnia 2004, Katarzyna Greś, Uniwersytet w Białymstoku 

Filologia polska, V rok, specjalizacja kulturoznawcza, Uniwersytet w Białymstoku Pobyt związany był z odbywanym stażem kierunkowym oraz zebraniem materiałów do pracy magisterskiej pt.: Obraz kobiety ciężarnej w kulturze i literaturze polskiej. Dziękuję za doświadczenia, współpracę oraz za sympatię ludzi, z którymi przyszło mi pracować.
Katarzyna Greś 

4 marca -7 kwietnia 2004, Christina Seiler, Humboldt Universität zu Berlin 

Studentka translatoryki specjalizująca się w językach: polskim i rosyjskim. Pobyt miał na celu praktykowanie języka polskiego oraz poszerzenie wiedzy na temat Bukowiny w oparciu o materiały z księgozbioru i filmoteki Centrum Dokumentacji Kultur Pogranicza.
Christina


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI