Sierpień


25 sierpnia 2011 - prof. Wojciech Wiślicki: "O kierunku czasu i porządku świata” - Sejneńskie Spotkania z Nauką 2011 „OCZAROWANIE TAJEMNICĄ”  Sejneńskie Spotkania z Nauką 2011 Najpiękniejszą rzeczą, jakiej możemy doświadczyć jest oczarowanie tajemnicą. Jest to uczucie, które stoi u kolebki prawdziwej sztuki i prawdziwej nauki. /Albert Einstein/
18 sierpnia 2011 - prof. Marek Trippenbach: "Dlaczego lubimy fizykę?” - Sejneńskie Spotkania z Nauką 2011 „OCZAROWANIE TAJEMNICĄ”  Sejneńskie Spotkania z Nauką 2011 Najpiękniejszą rzeczą, jakiej możemy doświadczyć jest oczarowanie tajemnicą. Jest to uczucie, które stoi u kolebki prawdziwej sztuki i prawdziwej nauki. /Albert Einstein/
14 sierpnia 2011 - Pamiętanie Miłosza W Krasnogrudzie odbyło się spotkanie w siódmą rocznicę śmierci Czesława Miłosza. Na ganku wystąpili goście z Litwy i Polski. W czasie spotkania wiersze Miłosza recytowała Irena Jun. Wieczór uświetniły wystawa grafik Andrzeja Strumiłły do "Wierszy ostatnich " Czesława Miłosza w Ptasznikach oraz koncert "Epitafium dla Czesława Miłosza" w piwnicach dworu.
13 sierpnia 2011 - Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego w Krasnogrudzie Ostatni koncert Lata w Pograniczu 2011 odbył się na pomoście w Parku Krasnogrudzkim. Dla licznie gromadzonej publiczności zagrała Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 
13 sierpnia 2011 - Pracownia Filmowa Pogranicza - Pokaz Pracownia Filmowa Pogranicza Materiał filmowy jest tworzywem, które od początku towarzyszy pracy „Pogranicza”. Warsztaty i pokazy filmowe stają się pretekstem do spotkania mieszkańców miasta oraz medium służącym edukacji o wielokulturowej historii i tradycjach. Pracownia Filmowa zajmuje się także dokumentacją bieżących działań „Pogranicza” oraz produkcją materiałów audio i wideo. Program prezentacji zawierał zbiór materiałów dokumentujących pracę...
12 sierpnia 2011 - Ektoplazma na pomoście w Krasnogrudzie Zespół Ektoplazma powstał z inicjatywy Raphaela Rogińskiego. Jest to kontynuacja pracy muzykologicznej lidera, obejmująca temat swingu w jego najbardziej archaicznej odmianie. Z częścią muzyków tego składu wykonywał już cygański swing i adaptował utwory pochodzące z archiwalnych nagrań pierwszych orkiestr dętych z terenów Missisipi, grających archaiczny swing.
12 sierpnia 2011 - Tradycje muzyki klezmerskiej Tradycje muzyki klezmerskiej. Audycje muzyczne prezentujące teraźniejszość i historię muzyki klezmerskiej. Podczas spotkań prezentowana była również dokumentacja filmowa i muzyczna projektu „Tratwa Muzykantów pomiędzy Nowym Jorkiem a Sejnami”. Prowadzenie Michał Moniuszko.  
11 sierpnia 2011 - Mikołaj Trzaska IRCHA clarinet quartet w piwnicach Dworu W związku z niesprzyjającymi warunkami pogodowymi koncert kwartetu klarnetowego przeniósł się do piwnic we Dworze w Krasnogrudzie. 
10 sierpnia 2011 - Mikrokolektyw w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej Ich styl jest zarysem nieodkrytych elektronicznych hieroglifów, prawie zapomnianego języka ukształtowanego przez syntezator moog, bębny i trąbkę. Współpracowali z wieloma chicagowskimi gigantami jazzu, między innymi jako członkowie projektów Roba Mazurka Exploding Star Orchestra czy Sao Paolo Underground. Kuba Suchar i Artur Majewski stworzyli Mikrokolektyw w 2004 roku we Wrocławiu. Od początku istnienia eksperymentują z brzmieniem, którego trzon zawsze stanowi trąbka i perkusja.
7 sierpnia 2011 - Camera Pro Classica: Wieczór Kontrabasowy Colin Brumby – Suita na cztery kontrabasy Mateusz Woźniak – I kontrabas Adam Wardziak – II kontrabas Daniel Gutt – III kontrabas Stanisław Czyżewski – IV kontrabas Francesco Maria Veracini – Largo Daniel Gutt – kontrabas Michał Bruliński – fortepian Adolf Misek – Sonata e-moll I część – allegro con fuoco Adam Wardziak – kontrabas Mirosław Feldgebel – fortepian  
6 sierpnia 2011 - Pracowani Filmowa Pogranicza - Pokaz Pracownia Filmowa Pogranicza Materiał filmowy jest tworzywem, które od początku towarzyszy pracy „Pogranicza”. Warsztaty i pokazy filmowe stają się pretekstem do spotkania mieszkańców miasta oraz medium służącym edukacji o wielokulturowej historii i tradycjach. Pracownia Filmowa zajmuje się także dokumentacją bieżących działań „Pogranicza” oraz produkcją materiałów audio i wideo. Program prezentacji zawierał zbiór materiałów dokumentujących pracę...
5 sierpnia 2011 - Contemporary Noise Sextet w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej Formacja założona przez braci Kapsa, wcześniej współtworzących Something Like Elvis. Zespół wcześniej znany też jako Contemporary Noise Quintet. W składzie znaleźli się także Tomek Glazik – na saksofonach (Kult, ex-4Syfon, Sing Sing Penelope), Wojtek Jachna na trąbce (Sing Sing Penelope, Mordy). W listopadzie 2006 roku do grupy dołączył gitarzysta Kamil Pater oraz basista Patryk Węcławek, który zastąpił dotychczasowego basistę Pawła Urowskiego. Muzykę zespołu można określić jako...
5 sierpnia 2011 - Tradycje muzyki klezmerskiej Tradycje muzyki klezmerskiej. Audycje muzyczne prezentujące teraźniejszość i historię muzyki klezmerskiej. Podczas spotkań prezentowana też będzie dokumentacja filmowa i muzyczna projektu „Tratwa Muzykantów pomiędzy Nowym Jorkiem a Sejnami”. Prowadzenie Michał Moniuszko.  
4 sierpnia 2011 - prof. Andrzej Turos: "Fizyka na tropie tajemnic staroegipskich malowideł ściennych" - Sejneńskie Spotkania z Nauką 2011 „OCZAROWANIE TAJEMNICĄ”  Sejneńskie Spotkania z Nauką 2011 Najpiękniejszą rzeczą, jakiej możemy doświadczyć jest oczarowanie tajemnicą. Jest to uczucie, które stoi u kolebki prawdziwej sztuki i prawdziwej nauki. /Albert Einstein/
4 sierpnia 2011 - Ludomir Franczak: ERFT – spektakl multimedialny - piwnice dworu Projekt ERFT dotyczy wojennych losów mojej babci – Józefy Wandy Kraus (wcześniej Franczak) z domu Filipczakówny. Babcia przed wojną wraz ze swoją rodziną mieszkała w Dolinie i w Kałuszu pod Lwowem. Całość projektu opiera się na tajemnicy rodzinnej, którą babcia powierzyła mojemu ojcu. Postanowiłem odkryć rodzinny sekret – znaleźć prawdziwego dziadka. Poszukiwania rozpocząłem w Polsce od rozmów z ojcem. Następnym etapem były Węgry i próba dotarcia do rodziny bądź...
3 sierpnia 2011 - Banda Dzeta To nowy i wyjątkowy kolektyw na scenie muzycznej Litwy. W ich utworach przeplata się folklor rozmaitych narodów i krajów zaaranżowany w nowoczesny sposób. Muzykę graną przez Banda Dzeta trudno zaszufladkować.
2 sierpnia 2011 - "Żyjemy Razem" - otwarcie wystawy w Sejnach Fundacja i Ośrodek „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach otworzyły wielkoformatową wystawę  "Żyjemy Razem" - 2 sierpnia 2011.
1 - 8 sierpnia 2011 - Warsztaty Animacji - Joanna Polak, Wiesław Szumiński W okresie 1-8 sierpnia 2011 trwały warsztaty animacji prowadzone przez Joannę Polak, animatorkę z Lublina, oraz Wiesława Szumińskiego, którzy już rok temu współtworzyli  Kolekcję Filmową Bajek "Opowieści Pogranicza" . Tak jak i podczas poprzednich zajęć z Lizą Skvorcovą, tak i tym razem dzieci i młodzież tworzyły kolejne filmy animowane do pieśni śpiewanych na pograniczu.
7 lipca - 1 września 2011 - Festiwal Nauki „OCZAROWANIE TAJEMNICĄ” Sejneńskie Spotkania z Nauką 2011 Festiwal Nauki  „OCZAROWANIE TAJEMNICĄ”  Sejneńskie Spotkania z Nauką 2011 Najpiękniejszą rzeczą, jakiej możemy doświadczyć jest oczarowanie tajemnicą. Jest to uczucie, które stoi u kolebki prawdziwej sztuki i prawdziwej nauki. /Albert Einstein/
Tikkun Film dokumentujący projekt Fundacji Pogranicze „Tratwa Muzykantów – nowa generacja”. „Tratwa” jest spotkaniem muzycznym poświęconym środkowoeuropejskiej kulturze jidysz.
„Dolina Issy” – film zrealizowany na podstawie spektaklu Teatru Sejneńskiego Od 2004 roku, kiedy „Pogranicze” stało się gospodarzem dworu i parku w Krasnogrudzie, realizowany jest program „Trakt krasnogrudzki”. Uczestniczy w nim młodzież pogranicza polsko-litewskiego, mieszkańcy okolicznych miejscowości oraz licznie odwiedzający to miejsce turyści.
Filmowa Kolekcja Bajek – „Opowieści pogranicza” Filmowa Kolekcja Bajek – „Opowieści pogranicza” Nowy projekt Pogranicza, Filmowa Kolekcja Bajek – „Opowieści pogranicza”, powstał w oparciu o nowoczesny warsztat multimedialny i spotykał w pracy twórczej dzieci i młodzież z różnych środowisk narodowościowych, kulturowych i religijnych. Ich wspólna praca nad historią regionu zakończyła się zebraniem legend, bajek i opowieści związanych z ich miejscem zamieszkania w cykl-kolekcję pt: „Opowieści...
1

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI