Kwiecień


29 kwietnia 2005 Program edukacji regionalnej dla klasy Ia ze Szkoły Podstawowej w Sejnach. Dzieci rozpoczęły realizację trzeciego tematu pt. "Ważne dla miasta miejsca i zabytki". 
28 kwietnia 2005 Spotkanie rady redakcyjnej  Almanachu Sejneńskiego . Omówienie tematów i materiałów, które wejdą do następnego, trzeciego numeru. 
27 kwietnia 2005 Program edukacji regionalnej dla uczniów klasy IIb i IIc z Gimnazjum nr. 2 w Sejnach. Zajęcia o wielokulturowości były prowadzone w oparciu o wystawy w Białej Synagodze: "Nasze Stare Dobre Sejny, "Kronika Gimnazjum św. Kazimierza", "Raskoł" i "Staroobrzędowcy". 
23 kwietnia 2005 Prezentacja pracy Pogranicza (w szczególności programów młodzieżowych) studentom pedagogiki Studiów Zaocznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie Oddział w Ełku. 
22-24 kwietnia 2005 - Międzynarodowe Spotkanie Nauczycieli Ośrodek "Pogranicze" zorganizował Międzynarodowe Spotkanie Nauczycieli z Polski, Litwy i Białorusi. Spotkanie, dotyczące pracy z dziećmi nad dziedzictwem kulturowym, miało charakter warsztatu i forum wymiany doświadczeń. Powołanie Akademii Nauczycieli Pogranicza, które prezentować będzie najciekawsze inicjatywy edukacyjne w Polsce i świecie. 
22 kwietnia 2005 Program edukacji regionalnej dla klasy IIa ze Szkoły Podstawowej w Sejnach. Zajęcia o garncarstwie, tkactwie i kowalstwie - tradycyjnych zawodach na Sejneńszczyźnie. 
21 kwietnia 2005 Program edukacji regionalnej dla uczniów klasy V ze Szkoły Podstawowej w Gibach. Lekcja o wielokulturowych tradycjach Sejneńszczyzny. 
19 kwietnia 2005 Program edukacji regionalnej dla grupy sześciolatków z Przedszkola Miejskiego w Sejnach. Zajęcia poświęcone były sejneńskim zabytkom.
16 kwietnia 2005 Warsztat Pogranicza w oparciu o pracę Ośrodka "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" i Fundacji Pogranicze studentom animacji kultury Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. 
15-17 kwietnia 2005 - II Europejskie Forum Kultury Luksemburg, Klasztor Neumünster. Krzysztof Czyżewski - wraz z Jacquesem Santerem, Vytautasem Landsbergisem i Marie-Louise Gräfin von Plessen - uczestniczył w debacie o kontekście kulturowym konstytucji europejskiej oraz europejskiej tożsamości. Spotkanie odbyło się w ramach II Europejskiego Forum Kultury, zorganizowanego przez Institut Pierre Werner. Prowadzenie Philippe Poirier. 
15 kwietnia 2005 Program edukacji regionalnej dla klasy Id ze Szkoły Podstawowej w Sejnach. Zajęcia o garncarstwie, tkactwie i kowalstwie - tradycyjnych zawodach na Sejneńszczyźnie. 
8-12 kwietnia 2005 Wyjazd rekonesansowy do Bośni i Hercegowiny (Sarajewo, Mostar) poświęcony przygotowaniom do projektu "Tryptyk Bośniacki" ("Cafe Europa - Sarajewo", "Nowa Agora", "Most").
6 kwietnia 2005 Program edukacji regionalnej dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Krasnowie. Lekcja o wielokulturowych tradycjach pogranicza. 
2 kwietnia 2005 - Wiosenne Zaduszki w Białej Synagodze Otwarcie kolejnej edycji wystawy   Nasze Stare Dobre Sejny  i promocja drugiego numeru    Almanachu Sejneńskiego  stały się okazją do Wiosennego Spotkania w Białej Synagodze w dniu 2 kwietnia 2005 r. W Poniedziałek Wielkanocny 2004 r. została zapoczątkowana tradycja wiosennych spotkań w Pograniczu. Wtedy to miała miejsce promocja pierwszego numeru Almanachu Sejneńskiego. Tegoroczne odbywało się w szczególnych okolicznościach. Oto bowiem cały świat żegnał się z gasnącym papieżem...
1 kwietnia 2005 Program edukacji regionalnej dla klasy Ic ze Szkoły Podstawowej w Sejnach. Zajęcia o garncarstwie, tkactwie i kowalstwie - tradycyjnych zawodach na Sejneńszczyźnie. 
29 marca - 6 kwietnia 2005 - Gliniana księga "Gliniana księga" - warsztaty edukacyjno-artystyczne grupy dzieci z Pracowni ceramicznej i Pracowni "Kronik Sejneńskich" 
1

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI