Kalendarium


15 maja 2012 - Krzysztof Czyżewski w Centrum im. Geremka 15 maja 2012, w Centrum im. prof. Bronisława Geremka Krzysztof Czyżewski poprowadził wykład pod tytułem "Człowiek Pogranicza", inaugurującym cykl wykładów pod tym samym tytułem.
11 maja 2012 - Toruński Uniwersytet Trzeciego Wieku w Krasnogrudzie. Toruński Uniwersytet Trzeciego Wieku odwiedził Międzynarodowe Centrum Dialogu w ramach programu podróży edukacujnych.
11 maja 2012 - Kroniki Sejneńskie dla animatorów kultury z Instytutu Kultury Polskiej UW, Wielkiej Brytanii i Litwy W ramach objazdu poświęconego podlaskim społecznościom lokalnym  animatorzy kultury z Instytutu Kultury Polskiej UW, Wielkiej Brytanii i Litwy  odwiedzili Sejny.
10 maja 2012 - O współczesnym ruchu pielęgnowania kultur pogranicza - wykład Krzysztofa Czyżewskiego Krzysztof Czyżewski wziął udział w spotkaniu "Rodzina Czesława Miłosza na Żuławach. Epizod z biografii noblisty.", które odbyło się 10 maja 2012.    
8 maja 2012 - Wizyta gości z Niemiec z Organizacji na Rzecz Pojednania Judaistyczno – Chrześcijańskiego Jak co roku w Ośrodku "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" goście z Niemiec z Organizacji na Rzecz Pojednania Judaistyczno -Chrześcijańskiego.
8 maja 2012 - Projekt "Szkoła dla szkoły" Ośrodek Pogranicze wraz z innymi instytucjami powiatu Sejneńskiego wziął udział w projekcie " Szkoła dla szkoły " mającym na celu zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci w Sudanie, zorganizowanym przez  Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Poniżej prezentujemy list od koordynator projektu  Beaty Drzewieckiej wraz z raportem końcowym.  Zobacz zdjęcia z wykładu o Sudanie , który odbył się 1 października 2011 w Białej Synagodze.      ...
7 maja 2012 - „Etno. Opowieści o muzyce świata w Internecie” - Spotkanie autorskie w Warszawie Instytut Slawistyki Zachodniej i Południowej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Fundacja Pogranicze w Sejnach zorganizowali spotkanie z Ivanem Čoloviciem połączone z promocją jego książki  „Etno. Opowieści o muzyce świata w Internecie” .
5 maja 2012 - Spotkanie z Tadeuszem Mazowieckim [WIDEO] 5 maja 2012 w Białej Synagodze odbyło się spotkanie z pierwszym premierem III RP, Tadeuszem Mazowieckim.
4 maja 2012 - 20+2 - Agora Plus Krzysztof Czyżewski w czasie swojego wystąpienia przedstawił zespół Pogranicza oraz podsumował 7 dni jubileuszu 22-lecia Pogranicza. Podkreślił czekające na Ośrodek wyzwania oraz nowe terytoria na których warto pracować dla budowania dialogu międzykulturowego.
4 maja 2012 - 20+2 - Sympozjon Co widać z Pogranicza (V) [AUDIO] Piąta część sympozjonu, w którym udział wzięli: Rigels Halili (Tirana), Oiko Petersen (Warszawa), Husein Orucević (Mostar), oraz Magdalena J. Zaborowska (Ann Arbor).
4 maja 2012 - 20+2 - Ogród Gucia Zaczarowanego Ogród Gucia Zaczarowanego -  prezentacja multimedialna pierwszych projektów graficznych, architektonicznych, instalacji dedykowanych przestrzeni dla dzieci i dla "dziecka w nas", tworzonych w parku krasnogrudzkim - Aleksandra Wasilkowska, Bożena Szreoder, Krzysztof Czyżewski.  
4 maja 2012 - 20+2 - Otwarte pracownie Pogranicze Plus - wizje i plany przyszłych działań. Forum Współpracy - idee i zamierzenia partnerskich działań.
3 maja 2012 - 20+2 - Café Europa Po raz kolejny Sejny odwiedziła "latająca kawiarnia" Café Europa, wcześniej goszcząca w różnych miejscach w całej Europie. Tym razem ponownie odwiedziła Sejny.
3 maja 2012 - 20+2 - Café Meridian - spotkania autorskie W Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej spotkali się autorzy książek o Pograniczu i wydanych przez Wydawnictwo Pogranicze: Irena Grudzińska-Gross, Ivan Čolović oraz Dorota i Łukasz Galuskowie.
2 maja 2012 - 20+2 - Wieczór z Mistrzem: Odrodzenie Miejsca - Kunzang Choden [AUDIO] 2 maja w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej odbył się Wieczór z Mistrzem. Kunzang Choden opowiedziała o Bhutanie oraz jak z jej inicjatywy został odnowiony klasztor Ogjen Czoling w Himalajach. Nagranie dźwiękowe ze spotkania można pobrać poniżej.
2 maja 2012 - 20+2 - Kroniki sejneńskie - spektakl Kroniki sejneńskie. Spektakl teatralny według scenariusza i w reżyserii Bożeny Szroeder, na podstawie opowieści mieszkańców Sejn.
2 maja 2012 - 20+2 - Sympozjon Co widać z Pogranicza (IV) [AUDIO] 2 maja, czwarta część Sympozjonu Co widać z Pogranicza. Udział wzięli  Elżbieta Ficowska (Warszawa), Paweł Winiarski (Teremiski), Lidia Ostałowska (Warszawa), Alina Wawrzeniuk (Białystok), Grażyna Klimczak (Warszawa), Bożena Gryguć (Sejny), prowadzenie: Dorota Galusek.
2 maja 2012 - 20+2 - Otwarte Pracownie 2 maja w ramach OTWARTYCH PRACOWNI nasi goście w Kinie Domu Pogranicza mogli obejrzeć Filmową Kolekcję Bajek: Opowieści i Pieśni Pogranicza   oraz uczestniczyć w tworzeniu filmu animowanego "Powrót" na podstawie wiersza Czesława Miłosza. Warszaty prowadziła Joanna Polak.
1 maja 2012 - 20+2 - Wieczór z mistrzem: O kulturze czynnej - Ludwik Flaszen.  Wieczór z mistrzem: O kulturze czynnej - Ludwik Flaszen .
1 maja 2012 - 20+2 - "Linia powrotu" - spektakl. Linia powrotu Spektakl Studium Teatralnego , inspirowany książką Krzysztofa Czyżewskiego. reż. Piotr Borowski. Występują: Piotr Aleksandrowicz, Waldemar Chachólski, Martina Rampulla, Gianna Benvenuto.
1 maja 2012 - 20+2 - Sympozjon Co widać z Pogranicza (III) [AUDIO] 1 maja, trzecia część Sympozjonu Co widać z Pogranicza. Udział wzięli:   Grzegorz Godlewski (Warszawa), Małgorzata Dziewulska (Warszawa), Krzysztof Rutkowski (Paryż-Warszawa), Mileta Prodanović (Belgrad), Ruth Ellen Gruber (Morruzze), Mirosław Sawicki (Warszawa).
1 maja 2012 - 20+2 - Spacer z Miłoszem w Krasnogrudzie Krzysztof Czyżewski oprowadził gości po krasnogrudzkim parku, opowiadzając zgromadzonym o historii majątku, rodzinie Kunatów i Lipskich, oraz o młodości Czesława Miłosza.
30 kwietnia 2012 - 20+2 - Wieczór z Mistrzem: Max Furmański W trakcie wieczoru z Mistrzem, który odbył się w Białej Synagodze, nasi goście spotkali się z Maxem Furmańskim, i jego rodziną. Kantor opowiedział zebranym o swoim dzieciństwie w Sejnach, oraz o swojej rodzinie.
30 kwietnia 2012 - 20+2 - Muzyka Miejsca - koncert w Białej Synagodze Relacja fotograficzna z koncertu "MUZYKA MIEJSCA” w którym udział wzięli: Max Furmański, Małgorzata Czyżewska, Aleksandra Bilińska, Raphael Rogiński, Marcin Masecki, oraz Orkiestra Muzyki Miejsca.
30 kwietnia 2012 - 20+2 - Sympozjon Co widać z Pogranicza (II) [AUDIO] Druga część Sympozjonu  Co widać z Pogranicza (II)
30 kwietnia 2012 - 20+2 - Otwarte pracownie: Dzień 2 30 kwietnia w ramach OTWARTYCH PRACOWNI nasi goście mogli posłuchać na żywo muzyki zespołu Marycha River Brass Band, prowadzonego przez Mariana Szaryńskiego w kawiarni znajdującej się w przestrzeniach Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej, oraz obejrzeć film „Tratwa Muzykantów” w  Kinie Domu Pogranicza.
29 kwietnia 2012 - 20+2 - Wieczór z Mistrzem: Odrodzenie miejsca - Nikos Stavroulakis [AUDIO] Na zakończenie dnia Krasnogrudzka Prowincja Pedagogiczna odbyło się spotkanie z  Nikosem Stavroulakisem , pisarzem, malarzem i inicjatorem odnowienia synagogi Etz Chaim w Chanii na Krecie oraz realizowania w niej programu spotkania kultur.
29 kwietnia 2012 - 20+2 - Runy pogranicza polsko-litewskiego - koncert zespołu ALNA Relacja fotograficzna z koncertu Runy Pogranicza Polsko-Litewskiego - koncert z udziałem zespołu ALNA. Część pieśni wraz z zespołem wykonał chór złożony z uczestników warsztatów pieśni litewskiej, które odbyły się tego samego dnia.
29 kwietnia 2012 - 20+2 - Otwarte Pracownie: Dzień 1 W trakcie pierwszej części dnia, nazwanej "Otwartymi poracowniami" nasi goście mogli - między innymi - uczestniczyć w warsztatach litewskiej pieśni, zwiedzić wystawę "Szukanie ojczyzny. Świadectwa i proroctwa Czesława Miłosza", lub obejrzeć filmowy zapis spektaklu "Dolina Issy" czy instalację "Piosenka o porcelanie". Zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji z tych wydarzeń.
«  ... 83 84 85 86 87 ...  »

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI