Kalendarium


15 maja 2013 w Galerii Biała Synagoga Urszula Wasilewska - sejneńska kuratorka wystawy  "Wielki terror" , poprowadziła spotkanie wokół ekspozycji, opowiadając o zbrodniach przeciwko ludzkości popełnionych w ZSRR w 1937-1938 roku, oraz o pracy w latach 2008-2011 dokumentalisty i fotografa Tomasza Kizny - autora wystawy. Spotkanie dedykowane było uczniom klasy Ib Gimnazjum NR.1 im. Jana Pawła II w Sejnach.  
14 maja 2013 - Wizyta studentów i wykładowców Wileńskiej Szkoły Technologii 14 maja 2013 roku gościliśmy studentów i wykładowców Wileńskiej Szkoły Technologii, Biznesu i Rolnictwa, którzy zwiedzili stałą ekspozycję poświeconą życiu i twórczości Czesława Miłosza w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie, pt. „Szukanie Ojczyzny. Świadectwa i proroctwa Czesława Miłosza”.
14 maja 2013 w Galerii Domu Pogranicza Bożena Szroeder – zajmująca się od wielu lat historią i tradycją Romów poprowadziła spotkanie wokół wystawy fotograficznej pt.  "Romowie Europy" . Autor Piotr Wójcik  przez dwadzieścia lat dokumentował życie Romów w wielu krajach  Europy. Spotkanie dedykowane było uczniom klasa Ib Gimnazjum NR.1 im. Jana Pawła II w Sejnach.
13 maja 2013 w Galerii Biała Synagoga Urszula Wasilewska - sejneńska kuratorka wystawy  "Wielki terror", poprowadziła spotkanie wokół ekspozycji, opowiadając o zbrodniach przeciwko ludzkości popełnionych w ZSRR w 1937-1938 roku, oraz o pracy w latach 2008-2011 dokumentalisty i fotografa Tomasza Kizny - autora wystawy. Spotkanie dedykowane było uczniom klasy IIIb Gimnazjum NR.1 im. Jana Pawła II w Sejnach.  
13 maja 2013 w Galerii Biała Synagoga Urszula Wasilewska - sejneńska kuratorka wystawy  "Wielki terror" , poprowadziła spotkanie wokół ekspozycji, opowiadając o zbrodniach przeciwko ludzkości popełnionych w ZSRR w 1937-1938 roku, oraz o pracy w latach 2008-2011 dokumentalisty i fotografa Tomasza Kizny - autora wystawy. Młodzież obejrzała także wystawę fotograficzną  pt.  "Romowie Europy"  . Autor Piotr Wójcik przez dwadzieścia lat dokumentował...
11 maja 2013 - Wykład Anetty Ejdulis pt."Grodziska Mazur Wschodnich" 11 maja 2013 roku w ramach Pracowni Archeologicznej w Krasnogrudzie odbył się wykład Anetty Ejdulis pt."Grodziska Mazur Wschodnich".
11 maja 2013 - Café Europa w kawiarni "Piosenka o porcelanie" Na początku tego zamierzenia znajduje się idea powołania do życia kawiarni literackiej. Po prostu. Ale z prawdziwego zdarzenia. Niech nazwa jej brzmi Café Éurope, jak to zdarzało się już wcześniej w Czerniowcach, Sarajewie, Wiedniu czy Paryżu. Tadeusz Kantor pod koniec swego życia napisał tekst zatytułowany Café Éurope i warto tego nie przeoczyć. Chodzi o miejsce, w którym ludzie w możliwie swobodnej formie spotykają się by wieść dysputy i spory w kwestiach...
11 maja 2013 - Debata: Partnerstwo wschodnie jako projekt kulturowy 11 maja 2013 roku w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie odbyła się debata poświęcona znaczeniu kultury dla rozwoju dobrosąsiedzkiej współpracy w ramach Partnerstwa Wschodniego . Debatę poprowadził dyrektor Ośrodka "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" Krzysztof Czyżewski. Udział w niej wzięli zagraniczni goście: Levan Khetaguri (Fundacja Caucasus), Iryna Magdysh (Dyrektor Programowy Muzeum Idei we Lwowie), Ales Antsipenka (Collegium Białoruskie).
10 maja 2013 - „GILGAMESZ” – koncert na chór, trio jazzowe i kwartet smyczkowy Ośrodek i Fundacja Pogranicze zaprosili na koncert Teatru Chorea „GILGAMESZ” -  koncert na chór, trio jazzowe i kwartet smyczkowy. Koncert odbył się 10 maja 2013 roku (piątek) o godz. 20.00 w Białej Synagodze w Sejnach w ramach sympozjonu „Partnerstwo Wschodnie jako projekt kulturowy” .
10-12 maja 2013 - Sympozjon "Partnerstwo Wschodnie jako projekt kulturowy" - PROGRAM Dom Polski Wschodniej, Fundacja Pogranicze i Ośrodek „Pogranicze- sztuk, kultur, narodów” w Sejnach zorganizowali sympozjon "Partnerstwo Wschodnie jako projekt kulturowy" , który odbył się w dniach 10 - 12 maja 2013  roku w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie oraz Białej Synagodze w Sejnach.
9 maja 2013 w Galerii Biała Synagoga Urszula Wasilewska - sejneńska kuratorka wystawy  "Wielki terror", poprowadziła spotkanie wokół ekspozycji, opowiadając o zbrodniach przeciwko ludzkości popełnionych w ZSRR w 1937-1938 roku, oraz o pracy w latach 2008-2011 dokumentalisty i fotografa Tomasza Kizny - autora wystawy. Spotkanie dedykowane było uczniom klasy  IIIc Gimnazjum NR.1 im. Jana Pawła II w Sejnach.
9 maja 2013 - wizyta studyjna gości z Polski, Litwy, Białorusi 9 maja 2013 roku odbyła się wizyta studyjna gości z Polski, Litwy, Białorusi zaproszonych przez Suwalską Izbę Rolno-Turystyczną, w ramach szkolenia z turystyki etnicznej realizowanej w ramach projektu „Podwyższenie atrakcyjności transgranicznego regionu poprzez włączenie etniczno-kulturowych zasobów w działalności turystycznej”. W szczególnym kręgu zainteresowań uczestników, na co dzień związanych z turystyką była wystawa „Szukanie Ojczyzny. Świadectwa i proroctwa Czesława...
4 maja 2013 - Domowe Melodie w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej 4 maja 2013 roku w  Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej  zagrał zespół  Domowe Melodie .  
3 maja 2013 - Spotkanie z Olgą Tokarczuk w kawiarni "Piosenka o porcelanie" [FOTO] W kawiarni "Piosenka o porcelanie" w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie  3 maja 2013 o godz. 19.00 odbyło się spotkanie autorskie z pisarką  Olgą Tokarczuk . Spotkanie poprowadziła  Kinga Dunin i Krzysztof Czyżewski .
30 kwietnia 2013 - Filmy nagrodzone w Chorwacji Filmy z Filmowej Kolekcji Bajek "O sierocie" i "O poduszeczce" zdobyły nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dzieci i Młodzieży Varaždin w Chorwacji.  
30 kwietnia 2013 w Galerii Biała Synagoga i Domu Pogranicza Urszula Wasilewska - sejneńska kuratorka wystawy "Wielki terror" , poprowadziła spotkanie wokół ekspozycji, opowiadając o zbrodniach przeciwko ludzkości popełnionych w ZSRR w 1937-1938 roku, oraz o pracy w latach 2008-2011 dokumentalisty i fotografa Tomasza Kizny - autora wystawy.
27-28 kwietnia 2013 - Sobota z Niedzielą - spotkanie w Krasnogrudzie W ostatnią sobotę i niedzielę kwietnia odbyła się pierwsza odsłona z nowego cyklu spotkań sąsiedzkich "Sobota z Niedzielą" . Przygotowana została wystawa fotografii portretów mieszkańców Krasnogrudy i okolic pt. "Krasnogrudzkie historie sąsiedzkie” , która wypełniła fragment przestrzeni parku krasnogrudzkiego. 
27 kwietnia 2013 - Zajęcia w Pracowni Archeologicznej 27 kwietnia 2013 roku odbyły się zajęcia w Pracowni Archeologicznej. Uczestnicy zajęć uczyli się technik rysunku wykorzystywanych w trakcie dokumentowania wykopalisk oraz planowali etapy prac związanych z budową makiety grodziska.
26 kwietnia 2013 - Pogranicze na uroczystościach sadzenia Lasu Pamięci Powstania Styczniowego W uroczystościach organizowanych przez Nadleśnictwo Głęboki Bród wzięli także udział mieszkańcy regionu, leśnicy oraz Prezydentowa Anna Komorowska.
26 kwietnia 2013 w Galerii Biała Synagoga i Dom Pogranicza Urszula Wasilewska - sejneńska kuratorka wystawy "Wielki terror" , poprowadziła spotkanie wokół ekspozycji, opowiadając o zbrodniach przeciwko ludzkości popełnionych w ZSRR w 1937-1938 roku, oraz o pracy w latach 2008-2011 dokumentalisty i fotografa Tomasza Kizny - autora wystawy.
25-26 kwietnia 2013 - Szkolenie „Partnerstwo – jestem na tak” W dniach 25-26 kwietnia 2013 roku odbyło się szkolenie „Partnerstwo – jestem na tak” zorganizowane przez Stowarzyszenie „Euroregion Niemen” oraz Fundację Pogranicze w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krasnogrudzie. Tematem przewodnim spotkań była problematyka szeroko pojętej ekonomii społecznej: budowanie partnerstw lokalnych na rzecz ekonomii społecznej, promocji i zatrudnienia w sektorze ekonomii społecznej. W warsztatach uczestniczyli przedstawiciele stowarzyszeń, fundacji oraz instytucji...
25 kwietnia 2013 - bajki "Pogranicza" oraz spotkanie z Krzysztofem Czyżewskim w CaféTHEI W czwartek, 25 kwietnia 2013 o godz. 18 w CaféTHEI we Wrocławiu zaprezentowano filmy animowane stworzone w Ośrodku "Pogranicze". Po pokazie odbyła się również dyskusja z Krzysztofem Czyżewskim, który był gościem wydarzenia.
24-28 kwietnia 2013 - Bajki Pogranicza na festiwalu Animocje 2013 "Bajka o Cyganie i czerwonym wężu" zakwalifikowała się do konkursu w kategorii twórców nieprofesjonalnych w ramach festiwalu Animocje 2013, który odbył się  24-28 kwietnia 2013.
21 kwietnia 2013 - Atlantyda Pogranicza - zajęcia w Krasnogrudzie W niedzielę, 21 kwietnia, w Dworze w Krasnogrudzie, odbyły się pierwsze zajęcia polskiej grupy uczestników projektu „Atlantyda Pogranicza – transgraniczny szlak kulturowy” . Osiemnastoosobowa grupa uczestników  to gimnazjaliści i licealiści z Augustowa, Sejn i Suwałk oraz  nauczyciele prowadzący zajęcia.
20 kwietnia 2013 - Wyprawa archeologiczna na grodzisko w Żubronajciach 20 kwietnia 2013 w ramach Pracowni Archeologicznej odbyła się wyprawa terenowa na grodzisko w Żubronajciach.
20 kwietnia 2013 - Warsztaty dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Giżycka 20 kwietnia 2013 roku odbyły się warsztaty dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Giżycka.
19 kwietnia 2013 - "Nasz mały PRL" - spotkanie autorskie w kawiarni "Piosenka o porcelanie" 19 kwietnia 2013 r. o godzinie 19.00 w kawiarni "Piosenka o porcelanie" w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie odbyło się spotkanie z Izabelą Meyzą i Witoldem Szabłowskim wokół książki "Nasz mały PRL. Pół roku w M-3 z trwałą, wąsami i maluchem" .
19 kwietnia 2013 - Rozwój potencjału turystycznego sieci współpracy klaser Suwalszczyzna – Mazury w partnerstwie z sektorami kreatywnymi 19 kwietnia 2013 roku Suwalska Izba Rolno-Turystyczna w Suwałkach zorganizowała szkolenie w ramach projektu „Rozwój potencjału turystycznego sieci współpracy klaser Suwalszczyzna – Mazury w partnerstwie z sektorami kreatywnymi”. Spotkanie, w którym Fundację Pogranicze reprezentowała Joanna Frol, służyło nawiązaniu  współpracy pomiędzy instytucjami świadczącymi usługi edukacyjne, rekreacyjne, kulturalne oraz turystyczne pod kątem szkolnych grup przyjazdowych.
Romowie Europy 18 kwietnia 2013 o godzinie 18.00 w Domu Pogranicza w Sejnach odbył się wernisaż wystawy "Romowie Europy" autorstwa Piotra Wójcika. Otwarciu wystawy towarzyszyło spotkanie z cyklu „Debaty na rzecz dialogu”. Z Piotrem Wójcikiem rozmawiali Bożena Szroeder z Fundacji Pogranicze, Kinga Orzeł z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Tomasz Kizny, fotograf i dokumentalista.
18 kwietnia 2013 - Spotkanie wokół książki "Rahel Varnhagen" - Warszawa Ośrodek „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” i Fundacja Pogranicze zaprosili na spotkania wokół książki Hanny Arendt  " Rahel Varnhagen, Historia życia niemieckiej Żydówki z okresu romantyzmu "  wydanej w Wydawnictwie Pogranicze.
«  ... 76 77 78 79 80 ...  »

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI