Kalendarium


27 marca 2014 - spotkanie Pracowni Opowieści - "Wokół mitu o Medei" 27 marca 2014 odbyło się kolejne spotkanie uczestników Pracowni Opowieści, tym razem pod hasłem "Proces grupowy: wokół mitu o Medei" poprowadzone przez Zofię Piłasiewicz oraz Grzegorza Zielińskiego.
27 marca 2014 - uczniowie z Karolina w Pograniczu 27 marca uczniowie klas IV,V,VI szkoły podstawowej  w Karolinie odwiedziły wystawę pt."Symbolika krzyży litewskich " w Galerii Domu Pogranicza oraz wystawę fotografii Witolda Jurkiewicza pt."Czas zatrzymany" w Galerii Biała Synagoga.
24 marca 2014 - "Elegie poszukiwacza muszli" i Kirke w kręgu mitu Medei. Spotkanie z włoskim pisarzem i poetą Renato Gabriele z cyklu "Opowieści o współistnieniu" W poniedziałek, 24 marca 2014, w kawiarni literackiej " Piosenka o porcelanie " w Dworze Krasnogrudzkim (o godzinie 18.00) odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Opowieści o współistnieniu" - tym razem naszym gościem był poeta, pisarz, autor „Elegii poszukiwacza muszli” - Renato Gabriele.
21 marca 2014 - "Etos pogranicza", w ramach cyklu "TeKa refleksji" - spotkanie z Krzysztofem Czyżewskim W piątek, 21 marca, o godz. 17 w Dworku Sierakowskich w Sopocie odbyło się spotkanie z Krzysztofem Czyżewskim pt. "Etos pogranicza", w ramach cyklu "TeKa refleksji".
17-18 marca 2014 - Maria Minas w Pograniczu W dniach 17-18 marca 2014 "Pogranicze" odwiedziła Maria Minas, doktorantka z Uniwersytetu w Lizbonie, która zajmuje się badaniem systemu interweniowania w rodzinach i wspólnotach zagrożonych wykluczeniem społecznym. Głównym celem jej pracy jest zidentyfikowanie i tworzenie nowych dobrych praktyk docierania do takich grup. Do tej pory badała podobne programy w Ameryce Północnej i Południowej oraz w Portugalii. Portugalska Fundacja na rzecz Nauki i Technologii nagrodziła jej pracę stypendium...
13 marca 2014 - pokaz filmów Medea (reż. Pier Paolo Pasolini) i Medea (reż. Ursula Mayer) [FOTO ze spotkania] 13 marca 2014 w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie pokazane zostały filmy Medea (reż. Pier Paolo Pasolini) i Medea (reż. Ursula Mayer). Po projekcji odbyło się spotkanie Wokół Medei , w którym udział wzięli Krzysztof Czyżewski, Kuba Mikurda i Magda Szcześniak.
26-28 lutego 2014 - warsztaty muzyczne z zespołem Saagara Saagara - zespół, w którego składzie znajduje się Wacław Zimpel oraz trzech mistrzów z Indii; Giridhar Udupa, Bharghava Halambi i K Raja, a którego koncertu posłuchać można było w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej 28 lutego , prowadził warsztaty muzyczne z Orkiestrą Klezmerską Teatru Sejneńskiego. Artyści z Indii poza tradycyjnymi rytmami, prezentują uczestnikom warsztatów trakże instrumenty muzyczne, takie jak mridangam, khanjir czy ghatam. 
23 lutego 2014 - Pokaz "Bajek Pogranicza" na Jeżycach W niedzielę, 23 lutego 2014 na Jeżycach odbyły się pokazy animacji z "Filmowej Kolekcji Bajek Pogranicza" , zorganizowane w ramach warsztatów prowadzonych w Pracowni Agnieszki Chlebowskiej.
3 marca 2014 - Medea w kulturze współczesnej Gruzji - spotkanie z Wato Tseretelim 3 marca 2014 o godzinie 18.00 w Krasnogrudzie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Opowieści o współistnieniu". Tym razem naszym gościem był Wato Tsereteli - artysta i kurator sztuki współczesnej z Gruzji.
28 lutego 2014 - Saagara w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej [WIDEO] 28 lutego o godzinie 19.00 w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej odbył się koncert zespołu Saagara - w którego składzie pojawił się Wacław Zimpel oraz trzech mistrzów z Indii; Giridhar Udupa, Bharghava Halambi i K Raja. Zespół poprowadził także trzydniowe warsztaty z Orkiestrą Klezmerską Teatru Sejneńskiego.
19 lutego 2014 - „Mit o Argonautach. Opowieść z pokazem slajdów” - spotkanie z dr Emilią Żybert-Pruchnicką 19 lutego 2014 o godzinie 12.00 w Białej Synagodze odbyło się spotkanie z dr Emilią Żybert-Pruchnicką „Mit o Argonautach. Opowieść z pokazem slajdów”. Opowieść o wyprawie Argonautów po złote runo była jednym z najpopularniejszych mitów i miała ogromną ilość wersji. Niniejsza oparta była na przekazach wzorowanych na klasycznym dziele „Argonautica”  Apolloniosa z Rodos .
18 lutego 2014 - spotkanie "Medea Czarodziejka - Opowieści o współistnieniu" 18 lutego 2014 w ramach cyklu "Opowieści o współistnieniu"  odbyło się spotkanie z Emilią Żybert-Pruchnicką, autorką przekładu i opracowania eposu "Wyprawa Argonautów po złote runo" Apolloniosa z Rodos oraz książek "Argonautyki orfickie" i "Hymny orfickie".
14 lutego 2014 - "Domy srebrne jak namioty" - zbiory CDKP w Muzeum Współczesnym Wrocław W piątek, 14 lutego o 18.00 w Muzeum Współczesnym Wrocław odbędzie się wernisaż wystawy poświęconej Romom, na której obejrzeć można między innymi grafiki i fotografie pochodzące ze zbiorów Centrum Dokumentacji Kultur Pogranicza .
13 lutego 2014 - "Czas zatrzymany" - wystawa w Białej Synagodze 13 lutego 2014 o godzinie 18.00 w Białej Synagogi w Sejnach odbył się wernisaż wystawy "Czas zatrzymany"  autorstwa Witolda Jurkiewicza. Zaprezentowane zostały zdjęcia zrobione na Białorusi, Ukrainie, Litwie czy wschodzie Polski obrazujące życie codzienne mieszkańców wsi. Po wernisażu odbył się pokaz slajdów wzbogacony komentarzem autora.
8 lutego 2014 - Praca na miejscu! - spotkanie z Bożeną Szroeder W sobotę, 8 lutego, Bożena Szroeder odwiedziła Pracownię Jeżyce w Poznaniu. Rozmawiała o pracy animatorów i specyfice społeczności lokalnych. Podzieliła się też opowieściami o miejscach które inspirują do działania.
6 lutego 2014 - spotkanie Pracowni Opowieści Na spotkaniu zaprezentowane zostały opracowania tematyczne uczestników pracowni -- między innymi historia argonautki Atalanty oraz Orfeusza. Spotkanie zwieńczyła projekcja filmu "Pokochać" - amerykańskiego dramatu w reż. Jonathana Demme'a z 1998 roku. Film powstał na podstawie uhonorowanej nagrodą Pulitzera powieści Toni Morrison.
4 lutego 2014 - pokaz filmu "Tikkun" w toruńskim Domu Muz 4 lutego 2014 o godzinie 19.00 w toruńskim Domu Muz (ul. Podmurna 1/3) odbył się pokaz filmu „Tikkun” oraz koncert Esra Demirel i Salih Gurdap (Turcja) z Miniorkiestrą (Polska).
1 - 2 lutego - Alan Bern w Pograniczu W dniach 1-2 lutego gościem Pogranicza był Alan Bern, legenda odrodzenia muzyki klezmerskiej w świecie, wirtuoz gry na harmonii, lider zespołu Brave Old World, dyrektor artystyczny Yiddish Summer Weimar. Wraz ze swoją asystentką, Julią Droege, przybyli aby przedstawić ideę stworzenia w Weimarze nowatorskiej Akademii Innej Muzyki, do współpracy z którą zaprosili także Międzynarodowe Centrum Dialogu w Krasnogrudzie. Alan Bern wziął także udział w spotkaniu warsztatowym z Orkiestrą Klezmerską Teatru...
26 stycznia - 7 lutego 2013 - Ferie w Pograniczu Ośrodek "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" zaprasza na na zajęcia dla dzieci i młodzieży, które odbywać się będą w czasie ferii szkolnych od 27 stycznia do 7 lutego 2013 roku w siedzibie Ośrodka "Pogranicze".
28 stycznia - 1 lutego 2014 - warsztaty Pracowni Kronik Sejneńskich W dniach 28.01 - 1.02.2014 młodzież i dzieci skupione wokół Pracowni Kronik Sejneńskich , wzięły udział w serii warsztatów, mających na celu wprowadzenie ich w pracę teatralną oraz pracę nad nową opowieścią „Kronik sejneńskich” pod opieką Bożeny Szroeder.
Warszaty zimowe Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego, Krasnogruda 2014 W Krasnogrudzie podczas trwających właśnie ferii zimowych, odbywały się warsztaty muzyczne Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego , prowadzone przez Wojciecha Szroedera.
23 stycznia 2014 - spotkanie Pracowni Opowieści W czwartek, 23 stycznia 2014, uczestnicy projektu "Pracownia Opowieści" w ramach programu Medeapont spotkali się po raz kolejny, tym razem - aby obejrzeć wspólnie dramat historyczny "Medea" z 1969 roku w reżyserii Piera Paolo Pasoliniego.
12 stycznia 2014 - Medea między Wschodem a Zachodem - spotkanie z Ovljakulim Chodżakulim 12 stycznia 2014 roku odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie do kawiarni "Piosenka o porcelanie". MEDEA MIĘDZY WSCHODEM A ZACHODEM - Spotkanie z cyklu "Opowieści o współistnieniu". Gościem specjalnym był OVLJAKULI CHODŻAKULI , jeden z najwybitniejszych twórców teatralnych Azji Centralnej.
11 stycznia 2014 - Spotkanie Ovljakuliego Chodżakuliego z zespołem Pogranicza Ovljakuli Chodżakuli spotkał się z zespołem Pogranicza w Krasnogrudzie i opowiedział o swojej teatralnej i filmowej pracy artystycznej prezentując wybrane fragmenty nagrań ze swoich spektakli.
10 stycznia 2014 - IV spotkanie Pracowni Opowieści 10 stycznia 2013 odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Pracownia Opowieści", organizowane w ramach programu "Medeapont".
Wystawa "Ptaki Krasnogrudzkie" Od 27 grudnia 2013 w krasnogrudzkim Dworze oglądać można wystawę pod tytułem "Ptaki Krasnogrudzkie".
28 grudnia 2013 - Koncert Bożonarodzeniowy w Białej Synagodze W sobotni wieczór 28 grudnia w Białej Synagodze w Sejnach odbył się koncert Bożonarodzeniowy Camera Pro Classica . Utwory  Bacha,  Corelliego,  Haendela,  Purcella oraz  Vivaldiego wykonali młodzi artyści znani już sejneńskiej publiczności z koncertów w Białej Synagodze, a zrzeszeni w zespole "Gradus Ad Parnassum" .
27 grudnia 2013 - Spotkanie Pracowni Opowieści w Krasnogrudzie 27 grudnia 2013 w krasnogrudzkim Dworze odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Pracownia Opowieści w ramach programu Medeapont .
13 grudnia 2013 - spotkanie Pracowni Opowieści 13 grudnia 2013 odbyło się w Krasnogrudzie drugie spotkanie Pracowni Opowieści.
7 grudnia 2013 - Krasnogrudzka Prowincja Pedagogiczna - prezentacja pracy 7 grudnia 2013 uczestnicy projektu Pracownie Krasnogrudzkie zaprezentowali efekty rocznej pracy w ramach projektu "Krasnogrudzka Prowincja Pedagogiczna".
«  ... 68 69 70 71 72 ...  »

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI