Kalendarium


19 i 20 stycznia 2018 / Spotkania z PAWŁEM KOWALEM w Sejnach i Puńsku [FOTO] "Polska i Litwa, Białoruś i Ukraina 1918 - wielkie nadzieje i jeszcze większe rozczarowania".  Pogranicze wraz z Uniwersytetem III Wieku zapraszają na spotkania z PAWŁEM KOWALEM - politologiem, historykiem, publicystą.
Joanna Rawik "Wszystkie uroki pogranicza" W listach z Paryża Stanisław Wyspiański opisuje swoje wizyty w Luwrze, gdzie godzinami kontemplował dzieła mistrzów. Szkicował, rozmyślał, aby dojść do prostego wniosku, jak odległa jest droga od głowy do ręki.
Odszedł Leszek Aleksander Moczulski Wiadomość o śmierci Leszka Aleksandra Moczulskiego dosłownie wpadła mi dzisiejszego poranka między zdania posłowia, które piszę do „Lśnienia”. Przygotowany przez niego samego wybór wierszy dla naszej serii poetyckiej „Inicjał” miał uświetnić uroczyste obchody jego osiemdziesiątych urodzin.
" Неможливо купити собі свята" Кшиштоф ЧИЖЕВСЬКИЙ Про поняття глибокої культури та практики його втілення, що актуалізується у наші плинні часи, — з думкою про фестивалізацію культури та креативну економіку з Кшиштофом Чижевським розмовляє Олег Гринчук. Розмова є прикладом того, як, базуючись на власному досвіді, можна говорити про культуру...
"Machina czasu" w Radio Szczecin, po 20. "Małe centrum świata" - rozmowa Agaty Rokickiej z Krzysztofem Czyzewskim, 7.01. 2018, godz. 20.00
Ptak zamiast opłatka - Arczil Kikodze, "Ptaki i ludzie" Szukałam książki, by móc znaleźć jeszcze raz człowieka. A tu taka piękna opowieść o ptakach, o istnieniu i patrzeniu, o porządku skrzydeł i serca, o przysłudze, o sensie życia, o szukaniu do końca siebie i spełnianiu tego marzenia w jednym geście - lornetowania ptasiego lotu.
Podróż Kronikarzy „Silva Rerum” W dniach 17–18 grudnia 2017 grupa młodych uczestników programu "Biblia Domowa albo Silva Rerum" odwiedza w Wilnie miejsca związane z wielokulturowymi dziejami i historią Wielkiego Księstwa Litewskiego. 
PWSZ z Suwałk 14 grudnia 2017 r. w MCD wizyta grupy z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach.
Warsztaty wokół wystawy pt. "Makatkowa Sejneńszczyzna"  dla dzieci i  młodzieży z sejneńskich szkół.
„Mistyk ze Wschodu”, praktyk idei - Krzysztof Czyżewski gościł w Instytucie Kultury Miejskiej o spotkaniu wokół książki „Małe centrum świata. Zapiski praktyka idei” na Portalu Miasta Gdańska
Wystawa "Miłość i zgoda - domu ozdoba. Makatkowa Sejneńszczyzna" Wystawa obejmuje ponad trzysta prac tkanin rękodzielniczych z naszego regionu oraz makatki wykonane przez sejneńską młodzież i dzieci.
Podróż Kronikarzy „Silva Rerum” W dniach 7–8 grudnia 2017 grupa uczestników programu "Biblia Domowa albo Silva Rerum"   odwiedza w Warszawie miejsca specjalizujące się w archiwizowaniu dokumentów z dziejów historii i kultury Polski.
FOTO. TOMAS VENCLOVA – ŚWIĘTO CZŁOWIEKA POGRANICZA 10 grudnia 2017 rok, Biała Synagoga w Sejnach, godz. 16.00.  Tomas Venclova obchodzi w tym roku jubileusz 80-lecia.
4-5 grudnia – Krzysztof Czyżewski w Poznaniu Serdecznie zapraszamy na spotkania z Krzysztofem Czyżewskim, które odbędą się 4 i 5 grudnia w Poznaniu! Dyrektor Pogranicza opowiadać będzie o swojej pracy translatorskiej, której najnowszym efektem jest pierwsze polskie wydanie „Mesjasza z rodu Efraima” Mosze Kulbaka, o małych centrach świata czy wielokulturowych społeczeństwach.
Dom Spotkań w Poznaniu zaprasza na rozmowę z Krzysztofem CZYŻEWSKIM, tłumaczem książki Mosze Kulbaka "Mesjasz z rodu Efraima". Rozmowę poprowadzi prof. Katarzyna KUCZYŃSKA-KOSCHANY, opiekunka koła naukowego Dabru Emet (UAM). 4 grudnia, g. 18.00 Dom Spotkań
«  ... 40 41 42 43 44 ...  »

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI