Czerwiec


30 czerwca - 1 lipca 2008 Spektakl "Kroniki sejneńskie" w Białej Synagodze, godz. 20.00. 
26 czerwca 2008 Spotkanie redakcji rocznika sejneńskiego w Domu Pogranicza.  Reprezentujący Centrum Badań Ormiańskich UMK dr Tomasz Marciniak, wraz z członkami Fundacji Ormiańskiej KZKO Martą Axentowicz-Bohosiewicz i Longinem Graczykiem spotkali się z Krzysztofem Czyżewskim w Domu Pogranicza w Sejnach. 
25-28 czerwca 2008 Ośrodek "Pogranicze" odwiedziła Mary Frances Lindstrom, dyrektor programowy  East East Program: Partnerstwo Ponad Granicami. 
22 czerwca 2008 - Prezentacja czwartego tomu Almanachu w Białej Synagodze. Wydanie czwartego tomu Almanachu Sejneńskiego stało się okazją do spotkania z autorami i współtwórcami wydawnictwa. Podczas spotkania swoje wiersze czytali autorzy oraz wystąpili państwo Tadeusz Kozłowski oraz Leokadia Kozłowska z pieśniami cygańskimi. Goście mogli podziwiać także wystawę Miry Żelechower-Aleksiun "Kalendarz pamięci według Brunona Schulza" . Spotkanie odbyło się 22 czerwca 2008 w Białej Synagodze.
17,18 czerwca 2008 - Nasi sąsiedzi, wczoraj i dziś "Nasi sąsiedzi, wczoraj i dziś" - zajęcia dla dzieci z sejneńskich szkół podstawowych na temat Starowierów. Warsztat pisania ikon oraz o Starowierach opowiadała Bożena Szroeder.
18 czerwca 2008 Grupa uczniów z Gimnazjum nr 2 w Sejnach zapoznala się z historią Sejn oraz pracą Ośrodka "Pogranicze" podczas spotkania przeprowadzonego w Domu Pogranicza. 
17 czerwca 2008 Wizyta dr Wandy Dressler z Universite de Paris (Laboratorie Dynamiques Sociales et Recomposition des Espaces), która w ramach swojego projektu badawczego zajmuje się problematyką wschodnio-europejskiego pogranicza.    Zajęcia dla dzieci z sejneńskich szkół podstawowych na temat Starowierów z cyklu "Nasi sąsiedzi, wczoraj i dziś". Warsztat pisania ikon prowadził Wiesław Szumiński.    Warsztat Pogranicza o historii Sejn dla uczniów z Zespółu Szkół...
14 czerwca 2008 - Akademia Nauczycieli Podczas spotkania  Akademia Nauczycieli , dr Ryszard Praszkier (ASHOKA) opowiedział o  Magii przedsiębiorczości społecznej, Dom Pogranicza, godz. 16.00.
13-15 czerwca 2008 Gościem Pogranicza była profesor Magdalena Zaborowska z Center for Afroamerican and African Studies, University of Michigan. 
12-13 czerwca 2008 Zajęcia o tradycji i kulturze Wikingów dla uczniów szkoły podstawowej w Sejnach prowadzone przez wolontariuszki Galinę Lyapko i Izabelę Kraszewską. Dzieci miały szansę zapoznać się z rękodziełem, ubiorami oraz historią wikingów w formie mówionej oraz multimedialnej. 
6 czerwca 2008 Prezentacja idei projektu edukacyjnego  Trakt Krasnogrudzki  oraz historii dworu w Krasnogrudzie i jego związków z rodziną Czesława Miłosza dla uczniów z Państwowej Szkoły Sztuki im M. K. Ciurlionisa w Wilnie. 
5-7 czerwca 2008 Krzysztof Czyżewski wziął udział w Międzynarodowej konferencji „Coexistence” - "Współistnienie" w Warszawie 
5-6 czerwca 2008 - Święto szkoły - "Warto zapytać o szkołę" Święto szkoły - "Warto zapytać o szkołę" - którego mottem były słowa " Com ja zasiał tego nikt nie zniszczy "
4 czerwca 2008 Spotkanie w Domu Pogranicza z przedstawicielami funduszy norweskich, Jakubem Bieleckim (WS Atkins sp. z o.o), Michaelem Fergusem, ewaluatorem Nordic Consulting Group, oraz Michałem Smoktunowiczem, architektem i ekspertem ds. architektury zabytkowej w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 
2 czerwca 2008 Konferencja  Edukacja międzykulturowa w projektach programów edukacyjnych UE – „Uczenie się przez całe życie” i „Młodzież w działaniu” - Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. Krzysztof Czyżewski weźmie udział w dyskusji oraz poprowadzi wykład  Wprowadzenie do tematyki międzykulturowości.
30 maja - 1 czerwca 2008 - Warsztaty głosowe - Czarna Buchta Warsztaty głosowe poprowadzone przez śpiewaczkę Katarzynę Kiszewską oraz teatralne dla nowej grupy dzieci pracującej w Pracowni "Kronik Sejneńskich" Czarna Buchta - 30 maja - 1 czerwca 2008.
30 maja - 1 czerwca 2008 W międzynarodowej konferencji  TRANSKULTURA: sztuka a płynna rzeczywistość XXI wieku  w Krakowie wziął udział Krzysztof Czyżewski, z wykładem  Dialog – nowy paradygmat kultury.
30 maja - 1 czerwca 2008 Trzydniowe warsztaty - wprowadzające w projekt „Kroniki sejneńskie” – Czarna Buchta.   
1

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI