2017


Wystawa "Miłość i zgoda - domu ozdoba. Makatkowa Sejneńszczyzna" Wystawa obejmuje ponad trzysta prac tkanin rękodzielniczych z naszego regionu oraz makatki wykonane przez sejneńską młodzież i dzieci.
Podróż Kronikarzy „Silva Rerum” W dniach 7–8 grudnia 2017 grupa uczestników programu "Biblia Domowa albo Silva Rerum"   odwiedza w Warszawie miejsca specjalizujące się w archiwizowaniu dokumentów z dziejów historii i kultury Polski.
FOTO. TOMAS VENCLOVA – ŚWIĘTO CZŁOWIEKA POGRANICZA 10 grudnia 2017 rok, Biała Synagoga w Sejnach, godz. 16.00.  Tomas Venclova obchodzi w tym roku jubileusz 80-lecia.
4-5 grudnia – Krzysztof Czyżewski w Poznaniu Serdecznie zapraszamy na spotkania z Krzysztofem Czyżewskim, które odbędą się 4 i 5 grudnia w Poznaniu! Dyrektor Pogranicza opowiadać będzie o swojej pracy translatorskiej, której najnowszym efektem jest pierwsze polskie wydanie „Mesjasza z rodu Efraima” Mosze Kulbaka, o małych centrach świata czy wielokulturowych społeczeństwach.
Dom Spotkań w Poznaniu zaprasza na rozmowę z Krzysztofem CZYŻEWSKIM, tłumaczem książki Mosze Kulbaka "Mesjasz z rodu Efraima". Rozmowę poprowadzi prof. Katarzyna KUCZYŃSKA-KOSCHANY, opiekunka koła naukowego Dabru Emet (UAM). 4 grudnia, g. 18.00 Dom Spotkań
4 Gala Ambasadorów Wschodu. Statuetka i wyróżnienie specjalne dla Fundacji Pogranicze. W sobotę na Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim  statuetkę odebrała w imieniu Pogranicza Małgorzata Sporek Czyżewska. Cieszymy się bardzo!
8th ELIA Leadership Symposium z udziałem Krzysztofa Czyżewskiego,  który weźmie udział w panelu odbywającym się w piątek 2 grudnia, poświęconym m.in promowaniu różnorodności w kulturze....
Radio Białystok w Sejnach. Rozmowa na temat projektów i programów realizowanych w Pograniczu, m.in Filmowej Kolekcji Opowieści Pogranicza. Pamiątki,
Krzysztof Czyżewski na I Kongresie Praw Obywatelskich w Warszawie Zapraszamy na panel "Gościnność, czyli Gospodarz i Gość wobec praw obywatelskich" moderowany przez Krzysztofa Czyżewskiego, który do debaty zaprosił Agatę Bielik-Robson i Jacka Dehnela. Rozmowa 9 grudnia od godz. 15.00 do 17.00 w Warszawie w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.    
Instruktorzy z SCEK w Krasnogrudzie i Sejnach 2 XII w Krasnogrudzie - warsztaty z  grupą  nauczycieli - instruktorów Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie.
Spotkania wokół „Małego centrum świata” Gdańsk / Szczecin Serdecznie zapraszamy na cykl spotkań z Krzysztofem Czyżewskim! W dniach 27-29 listopada dyrektor sejneńskiego „Pogranicza” odwiedzi Gdańsk i Szczecin. Opowiadać będzie o swej najnowszej książce, praktykowaniu idei, etosie pogranicza, budowaniu mostów między przeszłością a przyszłością, poszukiwaniu i zachowywaniu tożsamości. Szczegóły spotkań poniżej. 
Wieczór zaduszkowy w Białej Synagodze / 25 XI godz.16.00 [FOTO] Pogranicze, wraz z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Sejnach i Puńsku, bardzo serdecznie zaprasza do Białej Synagogi na wieczór zaduszkowy, sobota, 25 listopada.  
Zaduszki Sąsiedzkie w Krasnogrudzie 2017 [FOTO] W piątek 24 listopada 2017 o godzinie 17.00  we Dworze w Krasnogrudzie odbyły się ZADUSZKI SĄSIEDZKIE z udziałem chóru Kaimynai / Sąsiedzi.
Wystawa "Misteria Dzieciństwa. Jerzy Ficowski" w Warszawie "JERZY FICOWSKI WRACA DO WARSZAWY" Misteria Dzieciństwa. Jerzy Ficowski to wystawa prezentująca dzieciństwo poety i jego twórczość adresowaną do dzieci, przygotowana przez Bożenę Szroeder i Wiesława Szumińskiego, twórców związanych z Ośrodkiem Pogranicze z Sejn, którą od 27 października 2017 do końca sierpnia 2018 roku można oglądać w warszawskiej Starej Prochowni.  
Rodzinna Europa Czesława Miłosza. Wykład Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sejnach z filią w Puńsku, 13, 15 listopada 2017
„Nie byłoby świata, tego zaułka w galaktyce, gdzie możliwa jest miłość, bez małych centrów świata”. Spotkanie autorskie z Krzysztofem Czyżewskim wokół „Małego centrum świata”. 9 listopada Czytelnia Ogólna MBP w Zabrzu, g. 17.00.
Dariusz Kosiński o "Małym centrum świata" Krzysztofa Czyżewskiego Na stronie Instytutu im. Jerzego Grotowskiego ukazała się recenzja Dariusza Kosińskiego pt. "Pontifex". 17.10.2017
"Mostów nie stawia się wzdłuż rzeki". Radosław Kobierski recenzuje Małe centrum świata  Na łamach listopadowego wydania miesięcznika Znak (nr 750/2017) ukazała się recenzja Małego centrum świata. 
Ewangelicy na Suwalszczyźnie, wystawa z udziałem zbiorów Pogranicza "Solus Christus Sola Fide", wernisaż -  Muzeum Okręgowe w Suwałkach, 31 października 2017, g.18.00
"Misteria "Dzieciństwa. Jerzy Ficowski" w Warszawie 27 października 2017, Warszawa, Stara Prochownia, Galeria Kazamaty. Wystawa w partnerstwie z Fundacją im. Jerzego Ficowskiego, Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej oraz WCIES z Warszawy. Foto z warsztatów dla metodyków oraz z wernisażu
Przemysław Czapliński z Nagrodą im. Jana Długosza! 26 X na uroczystej gali w Krakowie ogłoszone zostało nazwisko laureata 20.  Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza. Decyzją Jury, w składzie prof. Władysław Stróżewski (przewodniczący), prof. Ryszard Nycz, prof. Jan Ostrowski, prof. Leszek Polony, prof. Piotr Sztompka, prof. Jerzy Wyrozumski, n agrodę otrzymał Przemysław Czapliński – redaktor książki „Małe centrum świata” – za publikację „Poruszona mapa”.
Koncert GŁOS WYZWOLONY. 29 października (niedziela), godz. 17.00 Pogranicze zaprasza na koncert "Głos wyzwolony. La voix Liberee” Biała Synagoga w Sejnach, 29 października (niedziela), godz. 17.00, wstęp wolny.
«  1 2 3 4 ...  »

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI