2013


20 kwietnia 2013 - Wyprawa archeologiczna na grodzisko w Żubronajciach 20 kwietnia 2013 w ramach Pracowni Archeologicznej odbyła się wyprawa terenowa na grodzisko w Żubronajciach.
20 kwietnia 2013 - Warsztaty dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Giżycka 20 kwietnia 2013 roku odbyły się warsztaty dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Giżycka.
19 kwietnia 2013 - "Nasz mały PRL" - spotkanie autorskie w kawiarni "Piosenka o porcelanie" 19 kwietnia 2013 r. o godzinie 19.00 w kawiarni "Piosenka o porcelanie" w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie odbyło się spotkanie z Izabelą Meyzą i Witoldem Szabłowskim wokół książki "Nasz mały PRL. Pół roku w M-3 z trwałą, wąsami i maluchem" .
19 kwietnia 2013 - Rozwój potencjału turystycznego sieci współpracy klaser Suwalszczyzna – Mazury w partnerstwie z sektorami kreatywnymi 19 kwietnia 2013 roku Suwalska Izba Rolno-Turystyczna w Suwałkach zorganizowała szkolenie w ramach projektu „Rozwój potencjału turystycznego sieci współpracy klaser Suwalszczyzna – Mazury w partnerstwie z sektorami kreatywnymi”. Spotkanie, w którym Fundację Pogranicze reprezentowała Joanna Frol, służyło nawiązaniu  współpracy pomiędzy instytucjami świadczącymi usługi edukacyjne, rekreacyjne, kulturalne oraz turystyczne pod kątem szkolnych grup przyjazdowych.
Romowie Europy 18 kwietnia 2013 o godzinie 18.00 w Domu Pogranicza w Sejnach odbył się wernisaż wystawy "Romowie Europy" autorstwa Piotra Wójcika. Otwarciu wystawy towarzyszyło spotkanie z cyklu „Debaty na rzecz dialogu”. Z Piotrem Wójcikiem rozmawiali Bożena Szroeder z Fundacji Pogranicze, Kinga Orzeł z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Tomasz Kizny, fotograf i dokumentalista.
18 kwietnia 2013 - Spotkanie wokół książki "Rahel Varnhagen" - Warszawa Ośrodek „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” i Fundacja Pogranicze zaprosili na spotkania wokół książki Hanny Arendt  " Rahel Varnhagen, Historia życia niemieckiej Żydówki z okresu romantyzmu "  wydanej w Wydawnictwie Pogranicze.
17 kwietnia 2013 - Spotkanie wokół książki "Rahel Varnhagen" - Lublin Ośrodek „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” i Fundacja Pogranicze zaprosili na spotkania wokół książki Hanny Arendt  " Rahel Varnhagen, Historia życia niemieckiej Żydówki z okresu romantyzmu "  wydanej w Wydawnictwie Pogranicze.
16-17 kwietnia 2013 - Atlantyda Pogranicza – transgraniczny szklak kulturowy - Szkolenie 16-17 kwietnia 2013 roku  Ksenija Konopek  wzięła udział w szkoleniu dotyczącym sprawozdawczości w projekcie  Atlantyda Pogranicza – transgraniczny szklak kulturowy , realizowanym w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Litwa-Polska-Rosja . Szkolenie jest organizowane i prowadzone przez Filię Wspólnego Sekretariatu Technicznego w Olsztynie we współpracy ze Wspólnym Sekretariatem Technicznym.
16 kwietnia 2013 - Spotkanie wokół książki "Rahel Varnhagen" - Poznań Ośrodek „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” i Fundacja Pogranicze zaprosili na spotkania wokół książki Hanny Arendt  " Rahel Varnhagen, Historia życia niemieckiej Żydówki z okresu romantyzmu "  wydanej w Wydawnictwie Pogranicze.
15-18 kwietnia 2013 - Pogranicze uczestnikiem Konferencji i3’2013 W dniach 15-18 kwietnia 2013 roku Pogranicze uczestniczyło w odbywającej się w Poznaniu Konferencji i3: „Internet – Infrastruktury – Innowacje”. W spotkaniu wzięło udział blisko 350 uczestników i 40 prelegentów specjalistów z dziedziny Internetu przyszłości, usług nowej generacji oraz infrastruktury danych dla nauki i społeczeństwa informacyjnego.
15 kwietnia 2013 - Spotkanie wokół książki "Rahel Varnhagen" - Wrocław Ośrodek „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” i Fundacja Pogranicze zaprosili na spotkania wokół książki Hanny Arendt " Rahel Varnhagen, Historia życia niemieckiej Żydówki z okresu romantyzmu " wydanej w Wydawnictwie Pogranicze.
13 kwietnia 2013 - Wykład pt. "Grodziska Sejneńszczyzny" 13 kwietnia 2013 o godz. 16.00 w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie (Sala Powrotu) w ramach Pracowni Archeologicznej zainaugurowany został cykl wykladów "Szlakiem warowni Jaćwieży" .
12-13 kwietnia 2013 - Lektorium Sejneńskie w Krasnogrudzie 12 i 13 kwietnia trwało czwarte już spotkanie Lektorium Sejneńskiego w ramach pracy nad multimedialnym przewodnikiem po dworze krasnogrudzkim, który realizowany jest w  w ramach IV edycji   Akademii Orange .
Wielki terror 11 kwietnia 2013 o godzinie 18.00 w Białej Synagodze w Sejnach odbył się wernisaż wystawy "Wielki terror", zrealizowanej przez Tomasza Kizny. Wystawa dostępna była do 8 czerwca 2013 roku.
10 kwietnia 2013 - Krzysztof Czyżewski wziął udział w DEBACIE EUROPEJSKIEJ w Estonii 10 kwietnia 2013 roku o godzinie 18.00 w Estońskim Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w wydarzeniu DEBATA EUROPEJSKA wziął udział Krzysztof Czyżewski.
7 kwietnia 2013 - Koncert solidarnych z rodziną pogorzelców w wykonaniu Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego zagrała koncert solidarnych z rodziną pogorzelców ze Studzianego Lasu. Biała Synagoga w Sejnach 7 kwietnia (niedziela) godz. 17.00
6 kwietnia 2013 - Inauguracja Pracowni Artystycznych Pogranicza 6 kwietnia o godz. 11.00 w Białej Synagodze w Sejnach (niestety z powodu warunków atmosferycznych miejsce spotkania musiało zostać przeniesione) przedstawione zostały plany i programy, które chcemy realizować z dziećmi i młodzieżą z Krasnogrudy, Sejn, Gib, Krasnowa i innych okolicznych miejscowości. 
5-6 kwietnia 2013 - Bajki Pogranicza wyróżnione w IV edycji Scenicznego Otwartego Festiwalu Artystycznego 5-6 kwietnia 2013 odbyła się IV edycja Scenicznego Otwartego Festiwalu Artystycznego. Po raz kolejny na scenie festiwalu gościło ponad 100 artystów z warszawskich liceów - aktorów, muzyków i tancerzy. Bajki Pogranicza zostały wyróżnione w kategorii Film.
27 marca 2013 - Wizyta pracowników i dyrekcji Wigierskiego Parku Narodowego 27 marca 2013 roku odbyła się wizyta pracowników i dyrekcji Wigierskiego Parku Narodowego w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie, podczas której zwiedzili wystawę „Szukanie Ojczyzny. Świadectwa i proroctwa Czesława Miłosza” oraz zostały omówione perspektywy współpracy Fundacji Pogranicze i Wigierskiego Parku Narodowego.
26 marca 2013 - Warsztaty dla uczniów Gimnazjum nr 9 im. Korpusu Sił Zbrojnych na Zachodzie w Białymstoku 26 marca 2013 roku dbyły się warsztaty w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie zorganizowane przez Fundacja Pogranicze dla uczniów Gimnazjum nr 9 im. Korpusu Sił Zbrojnych na Zachodzie w Białymstoku. 
22-24 marca 2013 - Warsztaty animacji z Darią Kopiec Odbyły się kolejne warsztaty animacji w ramach realizacji filmu na podstawie "Gucia Zaczarowanego". Dzieci i młodzież pod kierunkiem Darii Kopiec i Urszuli Wasilewskiej rozpoczęła przygotowania scenografii do filmu.
18 marca 2013 - Kroniki Sejneńskie w Teatrze Polskim W ramach cyklu:  Goście w Polskim ,  Kroniki Sejneńskie  wystawione zostały na deskach Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie 18 marca 2013.
16 marca 2013 - Kroniki Sejneńskie w Teatrze Wierszalin w Supraślu Spektakl Kroniki Sejneńskie w wykonaniu sejneńskiej młodzieży zaprezentowany został supraskiej publiczności w Teatrze Wierszalin. Po spektaklu odyło się spotkanie z młodzieżą i reżyser spektaklu Bożeną Szroeder zakończone prezentacją Filmowej Kolekcji Bajek Pogranicza.
ReFoto 15 marca 2013 o godz. 18.00 odbył się wernisaż wystawy "ReFoto". Po wernisażu odbyło się również spotkanie z pomysłodawcą akcji, Ireneuszem Prokopiukiem oraz pokaz jego filmów. Wystawa była dostępna do 8 kwietnia 2013 roku. 
15-17 marca 2013 - Lektorium Sejneńskie W dniach 15-17 marca 2013 odbyło się w Międzynarodowym Centrum Dialogu  w Krasnogrudzie trzecie spotkanie Lektorium Sejneńskiego poświęcone pracy nad projektem "Abecadło dzieciństwa - Krasnogrudzki Miłosz.  Multimedialne materiały edukacyjne", realizowanym w ramach IV edycji  Akademii Orange .
14 marca 2013 - Spotkanie z Bajkami Pogranicza w Białymstoku 14 marca 2013 o godzinie 17:30 w Szkole Podstawowej nr 4 w Białymstoku (ul. Częstochowska 6a) odbyło się poprowadzone przez Bożenę Szroeder spotkanie na którym zaprezentowane zostały wszystkie trzy kolekcje Bajek Pogranicza. Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie "AB-BA".
14 marca 2013 - Inauguracja przedszkolnego projektu teatralnego ZABAWA W TEATR W Białej Synagodze odbyła się inauguracja przedszkolnego projektu teatralnego. Pierwsze zajęcia poprowadziła, Bożena Szroeder, reżyser spektaklu "Kroniki sejneńskie". W zajeciach brały udział dzieci z Przedszkola Miejskiego w Sejnach.
14 marca 2013 - "Opowieści Pogranicza" w Piwnicy Kulturalnej 14.03.2013 w ramach Klubu Dyskusyjnego AB-By w Białymstoku odbyła się prezentacja Filmowej Kolekcji Bajek "Opowieści Pogranicza" oraz spotkanie z opiekunką artystyczną projektu - Bożeną Szroeder.
13 marca 2013 - Wizyta studentów Katedry Architektury Politechniki Białostockiej Z wizytą w Pograniczu była grupa studentów Katedry Architektury Politechniki Białostockiej. Zwiedzili oni Białą Synagogę, Dawną Jesziwę oraz Dom Pogranicza gdzie zapoznali się ze zbiorami oraz pracą Ośrodka "Pogranicze". Grupie tej przydzielono zadnie edukacyjne - przygotowanie nowej koncepcji rynku miasta Sejny.
9 marca 2013 - „Okrasa łamie przepisy” w Krasnogrudzie 9 marca 2013 roku odbyła się realizacja zdjęć w Krasnorgudzie do odcinka, pt. „Smaki Miłosza” programu „Okrasa łamie przepisy” realizowanego w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie przez TVP 1. 
«  ... 7 8 9 10  »

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI