2011


27-30 października 2011 - Staż studentów Instytutu Kultury Polskiej UW w Ośrodku i Fundacji „Pogranicze” w Sejnach                         W dniach 27 – 30 października 2011 r. w Ośrodku "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" oraz Fundacji Pogranicze w Sejnach odbył się staż studentów Instytutu Kultury Polskiej UW.
27 października 2011 - Spektakl "Kroniki sejneńskie" w Białej Synagodze W ramach stażu Pogranicza studenci Uniwersytetu Warszawskiego zobaczyli spektakl "Kroniki Sejneńskie". Spektakl odbył się 27 października 2011 rok o godz. 19.00 w Białej Synagodze w Sejnach.
25-27 października - Spotkania autorskie - Ulla Lachauer Fundacja Pogranicze i Ambasada Republiki Federalnej Niemiec zoorganizowały cykl spotkań z Ullą Lachauer, autorką książki Ulica Rajska .
22 października 2011 r. - Kroniki Sejneńskie na X Spotkaniach Narodowych Koordynatorów Fundacji im. Anny Lindh w Krakowie Wieczorem 22 października 2011 młodzież z Pracowni Kronik Sejneńskich wystapiła przed goścmi „X Spotkania Narodowych Koordynatorów Fundacji im. Anny Lindh” w Teatrze Starym w Krakowie. Wcześniej jednak uczestnicy pracowni mieli okazję odwiedzić wystawę Polowanie na awangardę. Zakazana sztuka w Trzeciej Rzeszy w Międzynarodowym Centrum Kultury.  Wystawa składa się z dzieł artystów prześladowanych w Trzeciej Rzeszy Niemieckiej ze względu na tematykę prac, formę lub pochodzenie...
21-22 Października 2011 - Lektorium Sejneńskie Drugie warsztaty Lektorium Sejneńskiego w Krasnogrudzie poświęcone były Wilnu - historii miasta, jego wielokulturowym tradycjom, jego obecności w kulturze i literaturze europejskiej oraz jego związkom z osobą Czesława Miłosza.
19 października 2011 - Spotkanie z Pawłem Huelle Uczestnicy programu Lektorium Sejneńskie, Fundacja Pogranicze oraz Ośrodek "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" spotkali się z pisarzem Pawłem Huelle, ktore odbyło się w środę 19 października o godz. 17.00 w Sejnenskiej Spółdzielni Jazzowej.
16 października 2011 - Wędrujące dusze: Ludzie i kultury w krainie Dybuka, debata W ramach wydarzeń towarzyszących wręczeniu nagrody Primo Leviego Andrzejowi Wajdzie, 16 października o godz. 17, w Sali Wielkiej Rady w Genui odbyła się debata  Wędrujące dusze: Ludzie i kultury w krainie Dybuka . Było to spotkanie z Gadem Lernerem i Krzysztofem Czyżewskim.
15 października 2011 - W poszukiwaniu Góry Zamkowej „Niegdyś na górze stał klasztor, który jak głosi legenda zapadł się z niewiadomych przyczyn pod ziemię. W poszukiwaniu ruin wybrała się niegdyś grupa ludzi, którym ukazał się palec oraz głos, który mówił, że każdego, kto będzie chciał rozkopać to miejsce dosięgnie kara”.
13 października 2011 - W jaskini Lascaux Archeologiczne przedszkole zabrało dzieci z Przedszkola Żiburys w podróż do Jaskini Lascaux. Podczas zajęć dzieci wcieliły się w prehistorycznych ludzi i własnoręcznie starały się przedstawić malowidła malując obrazy paluszkami na szarym papierze.
8 października 2011 - Zajęcia archeologiczne - wyprawa terenowa Dzieci i młodzież z pracowni archeologicznej w sobotę 8 października 2011 roku odbyła terenową wyprawę edukacyjną do Sztabinek i Poćkun w poszukiwaniu potencjalnych miejsc osadnictwa na terenie Sejneńszczyzny. Zajęcia poprowadzili Katarzyna Radziwiłko oraz Tomasz Lesiński.    
5 października - 28 grudnia 2011- Zajęcia edukacyjne z przedszkolakami Zajecia edukacyjne z dziećmi z Przedszkola Miejskiego w Sejnach. Prowadzenie Iwona Zaborowska.
5 października 2011 - Krasnogruda - Wizyta dzieci ze szkoły podstawowej w Karolinie W Międzynarodowym Centrum Dialogu gościła grupa ze Szkoły Podstawowej w Karolinie. Młodzież zwiedziła dwór i ekspozycję "Szukanie ojczyzny. Świadectwa i proroctwa Czesława Miłosza" oraz zapoznała się z dzidzictwem literackim poety.
4 października 2011 - Małgorzata i Krzysztof Czyżewscy z nagrodą marszałka województwa Doroczna Nagroda Marszałka Województwa Podlaskiego tym razem powędruje w ręce Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej i Krzysztofa Czyżewskiego - informuje Urszula Arter, specjalista z gabinetu marszałka Jarosława Dworzańskiego.
4 października 2011 - Duch naszych przodków 4 października grupa "młodych odkrywców" z warsztatów archeologicznych wzięła udział w otwarciu wystawy "Duch naszych przodków".
1 października 2011 - Projekt "Szkoła dla szkoły" W Białej Synagodze odbyło się spotkanie z archeologami z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, którzy na co dzień pracują w Sudanie. Opowiedzieli oni o kraju w którym prowadzą badania oraz o sudańskiej szkole dla której została zorganizowana zbiórka przyborów szkolnych w placówkach edukacyjnych z gminy i miasta Sejny w ramach projektu " Szkoła dla szkoły "
1 października 2011 - Zajęcia Archeologiczne W dniu 1 października 2011 odbyły się warsztaty archeologiczne prowadzone w ramach Pracowni Archeologicznej w Fundacji Pogranicze.
30 września 2011 - Traktat o manekinach 30 września w Białej Synagodze - "Traktat o manekinach" Brunona Schulza w wykonaniu Teatru Wierszalin.  
29 września - 1 października 2011 - Lektorium Sejneńskie, II edycja - warsztaty 29 września - 1 października 2011 odbyły się warsztaty II edycji Lektorium Sejneńskiego w Krasnogrudzie.
24-25 września 2011 - Warsztaty Kronik Sejneńskich w Kuklach Warsztat młodzieży z Pracowni Kronik Sejneńskich odbył się 24-25 września w Kuklach.
19 - 23 września 2011 - wizyta uczniów z Lasek w Krasnogrudzie W dniach 19-23.09.2011 r. klasa IV technikum z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach odwiedziła Międzynarodowe Centrum Dialogu w Krasnogrudzie. Po powrocie do Lasek odbyło się „Czytanie Miłosza”.
16 września 2011 - Projekt Przebłyski Sezon Trzeci - Finał Projekt PRZEBŁYSKI realizowany przez Pracownie Filmową Pogranicza przeprowadził finał trzeciej edycji działań projektowych. W zeszłym roku dzięki uprzejmości Spółdzielni Mieszkaniowej zaprezentowaliśmy prace uczestników projektu na jednym z sejneńskich bloków. W 2011 roku 16 września w hali Spółdzielni Kółek Rolniczych w Sejnach odbył się pokaz efektów pracy młodzieży biorącej udział w projekcie.  
12-13 września 2011 - Warsztaty archeologiczne 12-13 września 2011 odbyły się zajęcia z dziećmi w najnowszej pracowni Pogranicza; Pracowni Archeologicznej.
10 września 2011 - Bruno Schulz, "Historia Występnej Wyobraźni" Spektakl „Bruno Schulz- historia występnej wyobraźni” - w reżyserii Konrada Dworakowskiego w ramach projektu TEATR POLSKA.
8-9 września 2011 - Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z wizytą w Krasnogrudzie W dniach 8 i 9 września cztery klasy z Zespołu Ogólnokształcącego w Sejnach odwiedziły Międzynarodowe Centrum Dialogu w Krasnogrudzie. 
7-11 września 2011 - "Trójstyk - przedłużona opowieść” Spotkanie poświęcone dziedzictwu Prus Wschodnich i „Trójstykowi” niezwykłemu miejscu gdzie zbiegają się granice trzech państw: Polski, Rosji (Obwód Kaliningradzki) i Litwy. Projekt ma na celu zainteresowanie młodzieży mieszkającej po dwóch stronach granicy wspólną historią i dziedzictwem zarówno ich regionu jak i ich bliskich sąsiadów.
1 września 2011 - dr Dorota Campfield: "Czas i białko - uczymy angielskiego” - Sejneńskie Spotkania z Nauką 2011 „OCZAROWANIE TAJEMNICĄ”  Sejneńskie Spotkania z Nauką 2011 Najpiękniejszą rzeczą, jakiej możemy doświadczyć jest oczarowanie tajemnicą. Jest to uczucie, które stoi u kolebki prawdziwej sztuki i prawdziwej nauki. /Albert Einstein/
25 sierpnia 2011 - prof. Wojciech Wiślicki: "O kierunku czasu i porządku świata” - Sejneńskie Spotkania z Nauką 2011 „OCZAROWANIE TAJEMNICĄ”  Sejneńskie Spotkania z Nauką 2011 Najpiękniejszą rzeczą, jakiej możemy doświadczyć jest oczarowanie tajemnicą. Jest to uczucie, które stoi u kolebki prawdziwej sztuki i prawdziwej nauki. /Albert Einstein/
18 sierpnia 2011 - prof. Marek Trippenbach: "Dlaczego lubimy fizykę?” - Sejneńskie Spotkania z Nauką 2011 „OCZAROWANIE TAJEMNICĄ”  Sejneńskie Spotkania z Nauką 2011 Najpiękniejszą rzeczą, jakiej możemy doświadczyć jest oczarowanie tajemnicą. Jest to uczucie, które stoi u kolebki prawdziwej sztuki i prawdziwej nauki. /Albert Einstein/
14 sierpnia 2011 - Pamiętanie Miłosza W Krasnogrudzie odbyło się spotkanie w siódmą rocznicę śmierci Czesława Miłosza. Na ganku wystąpili goście z Litwy i Polski. W czasie spotkania wiersze Miłosza recytowała Irena Jun. Wieczór uświetniły wystawa grafik Andrzeja Strumiłły do "Wierszy ostatnich " Czesława Miłosza w Ptasznikach oraz koncert "Epitafium dla Czesława Miłosza" w piwnicach dworu.
13 sierpnia 2011 - Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego w Krasnogrudzie Ostatni koncert Lata w Pograniczu 2011 odbył się na pomoście w Parku Krasnogrudzkim. Dla licznie gromadzonej publiczności zagrała Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 
«  1 2 3 4 ...  »

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI