2000


10 maja 2000 Krzysztof Czyżewski wygłosił na Uniwersytecie Warszawskim wykład o kulturalno - historycznym dialogu Polski z Litwą. 
8-10 maja 2000 Krzysztof Czyżewski brał udział w konferencji polsko-niemieckiej w Krzyżowej na Dolnym Śląsku. Wygłosił wykład o działalności "Pogranicza".
6-14 maja 2000 W Sejnach odbywała się III edycja Międzynarodowej Szkoły Pogranicza.
4-7 maja 2000 Udział Krzysztofa Czyżewskiego w Forum Remarque Institute (New York University) na temat "Granice a tożsamość: dylematy na dzisiaj, perspektywy na przyszłość" (Boundaries, Frontiers and Identity: present dilemmas, future prospects) zorganizowanym w Eze-Nicea, Francja.
1-4 maja 2000 Warsztaty artystyczne i teatralne dla Dziecięcej Grupy Teatralnej w Domu Litewskim w Sejnach. 
Plener Żydowski 15 kwietnia 2000 roku w Ośrodku "Pogranicze" w Sejnach została otwarta wystawa obrazów studentów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, które powstały podczas Pleneru Żydowskiego. 
10-11 kwietnia 2000 W sejneńskim "Pograniczu" przebywali członkowie komisji ds. kultury i środków przekazu Senatu RP. Komisji senackiej towarzyszyli przedstawiciele władz samorządowych Suwałk i Augustowa. Swego zachwytu Sejnami i działalnością "Pogranicza" nie kryła Krystyna Czuba, przewodnicząca komisji. Senatorowie zapoznali się z pracą Ośrodka oraz problemami z remontem i adaptacją budynku "Starej Poczty" w Sejnach. 
6-8 kwietnia 2000 "Pogranicze" prezentowało swoją działalność w Teatrze Ósmego Dnia w Poznaniu.
31marca - 2 kwietnia 2000 W Kuklach odbyła się kolejna edycja warsztatów dla Dziecięcej Grupy Teatralnej. 
20-31 marca 2000 W Grodnie odbyła się II sesja międzynarodowej Szkoły Pogranicza. Brali w niej udział dziennikarze, animatorzy kultury, studenci z Polski i Białorusi. Wykłady i seminaria prezentowały historię i kulturę Białorusi i polsko-białoruskiego pogranicza, a także problematykę wielokulturowości na Białorusi. 
18 marca 2000 W Białej Synagodze w Sejnach odbyła się premiera nowej wersji spektaklu "Kroniki sejneńskie".
16 marca 2000 Bożena Szroeder spotkała się w Warszawie z Jerzym Ficowskim w celu omówienia programu prezentacji Ośrodka "Pogranicze" w Teatrze Ósmego Dnia w Poznaniu.
15 marca 2000 Teatr Sejneński uczestniczył w VIII Akademickich Spotkaniach Teatralnych "Klamra 2000", wystawiając spektakl "Wijuny" oraz dając koncert Kapeli Klezmerskiej.  Artykuły prasowe:  Andrzej Churski,  Wiosenna lekcja sceny, "Scena" nr 3/2000 
9 marca 2000 Krzysztof Czyżewski złożył wizytę w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku, prowadził rozmowy z Grażyną Wiśniewską, dyrektorem Departamentu Edukacji i Kultury.
3-5 marca 2000 Odbyła się kolejna edycja warsztatów teatralno-muzycznych dla Dziecięcej Grupy Teatralnej, poświęconych pracy nad spektaklem "Kroniki sejneńskie". 
22-23 lutego 2000 Małgorzata Sporek-Czyżewska brała udział w III Podlaskiej Sesji Kultury Samorządowej i wygłosiła referat o tolerancji. W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy instytucji kultury województwa podlaskiego, przedstawiciele starostw, regionalnych towarzystw kultury i stowarzyszeń. Gościem spotkania był prof. Jerzy Damrosz ze Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku. 
24 stycznia 2000 Rozpoczęły się dwutygodniowe warsztaty Teatru Sejneńskiego (Sejneńskiego Teatru Młodych). Złożyły się na nie: praca nad nowym spektaklem i koncerty Kapeli Klezmerskiej w placówkach kultury w Kudowie Zdroju. 
17-23 stycznia 2000 Dziecięca Grupa Teatralna uczestniczyła w warsztatach teatralnych, muzycznych i plastycznych w Kuklach. Trwały prace nad spektaklem "Kroniki Sejneńskie". Opracowywano też materiały do książki pod roboczym tytułem "Przewodnik Sejneński" (później wydana pod tytułem "Kroniki sejneńskie") będącej zapisem pracy artystycznej z dziećmi i jednocześnie opowieścią o przeszłości miasta. 
17-19 stycznia 2000 Krzysztof Czyżewski przebywał w Budapeszcie na zaproszenie tamtejszego Instytutu Polskiego. Prezentował realizowane przez "Pogranicze" projekty o charakterze lokalnym i europejskim oraz książki Wydawnictwa "Pogranicze" i pismo "Krasnogruda".
13 stycznia 2000 Joanna Cicha i Maryla Nosorowska, przedstawicielki Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prowadziły rozmowy w Ośrodku "Pogranicze" na temat organizowanych projektów. 
12 stycznia 2000 W "Pograniczu" gościła z wizytą redaktor Irena Janowska z "Nowych Książek", przygotowująca artykuł poświęcony Wydawnictwu "Pogranicze". 
7 stycznia 2000 Została podpisana "Umowa w sprawie wspólnego prowadzenia i finansowania działalności Ośrodka "Pogranicze - Sztuk, Kultur, Narodów" w Sejnach pomiędzy Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, reprezentowanym przez Pana Arkadiusza Rybickiego Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a Województwem Podlaskim, reprezentowanym przez Zarząd Województwa Podlaskiego w osobach Sławomira Zgrzywy, Marszałka Województwa Podlaskiego, i Adama...
6 stycznia 2006 Z wizytą w Ośrodku "Pogranicze" w Sejnach przebywali Magdalena Skup i Janusz Baczewski, przedstawiciele organizacji Credo Phare . Goście spotkali się z kierownictwem Ośrodka; rozmawiano na temat współpracy między obiema instytucjami. 
«  1 2 3

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI