1 września 2007 - Piosenki z teatru, piosenki z ulicy

W Białej Synagodze w Sejnach odbył się koncert Lloicy Czackis "Piosenki z teatru, piosenki z ulicy". Żydowskie tanga, ballady i piosenki jazzowe z lat 20. i 30 z Warszawy, Buenos Aires i Nowego Jorku. Robert Morawski, fortepian, Christian Danowicz.


PIOSENKI Z TEATRU, PIOSENKI Z ULICY…

Żydowskie tanga, ballady i piosenki jazzowe z lat 20. i 30. z Warszawy, Buenos Aires i Nowego Jorku. 

Lloica Czackis, śpiew Robert Morawski, fortepian Christian Danowicz, skrzypce

Biała Synagoga, Sejny 1 września 2007 godz. 19.00 bilety w cenie: 20zł i 15zł wstęp dla mieszkańców Sejn nieodpłatny

 

 

Babka Lloici Czackis, Leja Piwowarska, urodziła się w roku 1918 w Suwałkach w polsko-żydowskiej rodzinie. We wczesnych latach 30. mieszkała w Dusznicy pod Sejnami. W wieku lat 17 wyemigrowała do Argentyny razem z matką i braćmi. Gdyby tego nie uczyniła, Lloici z pewnością by tutaj dzisiaj nie było.

W tym szczególnym dniu, w rocznicę wybuchu II wojny światowej, jidysz wraca do Sejn. Język i kultura skazane na wymarcie powracają. Poprzez utrzymane w różnym nastroju i tempie pieśni i piosenki pokazujemy drogi, którymi wschodnioeuropejscy Żydzi zmierzali ku Nowemu Światu, ku nowemu życiu. 

Jest to pierwszy koncert Lloici Czackis w Polsce. 

Lloica Czackis uznawana jest za światową specjalistkę w dziedzinie żydowskiego tanga. Urodzona w Niemczech w roku 1973, z pochodzenia Argentynka, studiowała muzykologię i uczyła się śpiewu w Buenos Aires i Londynie. Od roku 1999 autorka recitali eksplorujących dziedzictwo latynoamerykańskiej i europejskiej muzyki, kabaretu i tanga. Studiowała w Żydowskim Instytucie Naukowym YIVO w Nowym Jorku, a w roku 2005 uzyskała tytuł magisterski w Szkole Wyższej Studiów Społecznych (EHESS) w Paryżu. Publikowała po angielsku i hiszpańsku. Jej ostatnia płyta, „Le Grand Tango”, nagrana z brytyjską grupą El Ultimo Tango, poświęcona jest muzyce Astora Piazzolli.  www.lloicaczackis.com


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI