Wojciech Szroeder z Nagrodą Marszałka Województwa Podlaskiego

Wojciech Szroeder znalazł się wśród sześciu osób uhonorowanych Nagrodami Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie kultury. Uroczysta Gala odbyła się 11 października 2018 roku w w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku

 


11 października odbyła się XIX gala wręczenia nagród Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Wojciech Szroeder był jedną z sześciu osób uhonorowanych tym wyróżnieniem.

Kapituła tegorocznego konkursu uznała za najbardziej godnych najważniejszego wyróżnienie Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie kultury Tomasza Wiśniewskiego - badacza regionalnej historii; Stanisławę Ewę Skowysz- Mucha - artystkę ludową; prof. Jerzego Nikitorowicza - byłego rektora Uniwersytetu w Białymstoku i badacza podlaskiej wielokulturowości; Wojciecha Szroedera – współtwórcę sejneńskiego Pogranicza i twórcę Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego; Stanisława Wiesława Dąbrowskiego, który przez 42 lata prowadził „Kurpie Zielone” oraz Szymona Hołownię - pisarza, dziennikarza, społecznika.  

Kandydaturę Wojciecha Szroedera zgłosili rodzice dzieci – wychowanków wielopokoleniowej Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego. Przez lata wyedukował on i wychował dziesiątki młodych ludzi, którzy dzięki jego działaniom poznali muzykę, historię i kulturę żydowską, litewską, romską, białoruską, ukraińską i staroobrzędowców.

- Jako rodzice uważamy, że ogromny wkład prac w edukację muzyczną dzieci i młodzieży pana Wojciecha Szroedera, odważnego lidera zmian kulturowych który inspiruje tworzenie trwałych alternatyw społecznych, otwartych na wziję integracji europejskiej – napisali rodzice w uzasadnieniu swojego wniosku.

Wrota Podlasia

Gazeta Wyborcza Białystok

Niebywałe Suwałki


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI