Przemówienie Marszałka Województwa Podlaskiego Jarosława Dworzańskiego

Przemówienie Marszałka Województwa Podlaskiego Jarosława Dworzańskiego z okazji wręczenia nagrogy za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury Małgorzacie i Krzysztofowi Czyżewskim w Krasnogrudzie, 25 listopada 2011.


WITAM PAŃSTWA BARDZO SERDECZNIE!

Tradycyjnie jesienią już po raz XII Podlaski Świat Kultury spotyka się na uroczystej gali wręczania dorocznych Nagród Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury.

Każdego roku jest to inne, ważne miejsce na mapie kulturalnej województwa. Dziś spotykamy się w miejscu niezwykłym, jak mówią niektórzy – „na końcu świata”, choć moim skromnym zdaniem tu się ŚWIAT zaczyna.

Międzynarodowe Centrum Dialogu to ogromna praca poprzedzająca jego powstanie, ale też ogromne wyzwanie dla Pogranicza i dla nas wszystkich.

Dziś zadajemy sobie pytanie: Jakie myśli towarzyszyły Czesławowi Miloszowi? Jakie pragnienia nosił w sercu? Jakie emocje?  kiedy przed 22 laty, po ponad 60- letniej nieobecności - 23 września 1989 roku - stanął tu - na zmurszałej, rozpadającej się kładce nad wodami Jeziora Hołny w Krasnogrudzie?

Wyrażam nadzieję, że dziś po 22 latach spełniają się Jego marzenia. Dziś towarzyszy nam radość i ogromna wdzięczność, że możemy posmakować atmosfery tamtego dworu- dworu Miłosza i jego mieszkańców, a jednocześnie wielkie wzruszenie z przywoływania pamięci, refleksja nad przemijaniem ludzi i rzeczy. Wierzę głęboko, że to piękno które stało się naszym  udziałem przyczyni się do mądrego i owocnego dialogu, czego z całego serca Państwu i sobie życzę.

Bardzo gorąco Witam Wszystkich Państwa i dziękuję za przyjęcie mojego zaproszenia.  

Bardzo serdecznie witam:

  • Pana Wojewodę  Podlaskiego –  Macieja Żywno
  • Panów Prezydentów : Białegostoku , Łomży i Suwałk

Witam serdecznie:

  • J.E  Ks. Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego Metropolitę Białostockiego - w imieniu: KS. Kanclerz ADAM KRASIŃSKI

Witam serdecznie :

  • Władze SEJN, PUŃSKA, SUWAŁK i AUGUSTOWA 

Witam bardzo serdecznie

  • Radnych Sejmiku Województwa Podlaskiego, Zarząd Województwa,

W sposób szczególny witam:

  • Wszystkich Państwa, którzy zechcieli przesłać Zarządowi wnioski i zauważyć ludzi szczególnie zasłużonych dla kultury naszego regionu.

Witam serdecznie:

  • Komisję, która miała nie lada zadanie zaopiniowania i przedłożenia kandydatów do nagrody Zarządowi.

Witam serdecznie:

  • Dyrektorów instytucji kultury.

W sposób szczególny witam:

  • dotychczasowych laureatów nagrody Marszałka

Witam serdecznie wszystkich Państwa, a w sposób szczególny Gości z Sejn. Żegar, Puńska, Krasnogrudy, Suwałk i Augustowa. którzy zechcieli zaszczycić naszą uroczystość swoją obecnością.

Bardzo gorąco witam przedstawicieli prasy, radia i telewizji.

Dziękuję Ośrodkowi Pogranicze - Wszystkim Pracownikom (bez wyjątku) za ogromna życzliwość i pomoc w przygotowaniu dzisiejszej uroczystości.

Szanowni Państwo!!  

Gospodynią dzisiejszego spotkania będzie - jak się Państwo domyślacie - ta sama od 12 lat - Helena Marcinkiewicz inspektor w Departamencie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego.

KRASNOGRUDA 25 listopada 2011 rok


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI