Krzysztof Czyżewski na I Kongresie Praw Obywatelskich w Warszawie

Zapraszamy na panel "Gościnność, czyli Gospodarz i Gość wobec praw obywatelskich" moderowany przez Krzysztofa Czyżewskiego, który do debaty zaprosił Agatę Bielik-Robson i Jacka Dehnela. Rozmowa 9 grudnia od godz. 15.00 do 17.00 w Warszawie w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

 

 


Panel jest częścią I Kongresu Praw Obywatelskich odbywającego się z okazji 30 lat instytucji Rzecznika Praw Obywatelskich w Polsce w dniach 8 i 9 grudnia.

O założeniach debaty Krzysztof Czyżewski napisał:

 

Panel służy odnalezieniu odpowiedzi na pytanie jakiej gościnności potrzebujemy by sprostać wyzwaniom nowoczesnego społeczeństwa wielokulturowego.Gościnność obecna jest w każdej kulturze i – chciałoby się – w każdym domu. W dobie globalizacji i kryzysu migracyjnego starożytna cnota ksene nieustannie wystawiana jest na próbę. Na ile tradycje religijne, państwowe i obywatelskie rezonują ze współczesnymi wyzwaniami gościnności? Czy potrzebujemy nowej tradycji a może prawa gościnności? Większość jest „opiekuńcza”, a mniejszość broni się przed asymilacją, jakimi zatem zasadami powinni kierować się Gospodarz i Gość by Inność nie wyzwalała niegościnności? Odpowiedzi szukać będziemy z perspektywy teologii, filozofii i praktyk kulturowych.

 

 

Gościnność, czyli Gospodarz i Gość wobec praw obywatelskich

 

Kongres to 36 paneli na ważne tematy  - od spraw specjalistycznych po ogólne, dotyczące każdego z nas.

Kongres ma być okazją do rozmów o Polsce. Rzecznik bardzo liczy na głos wszystkich zaangażowanych obywateli.

Kongres otwarty jest dla wszystkich. Żeby wziąć w nim udział trzeba  zarejestrować się tutaj: https://www.rpo.gov.pl/pl/content/kpo/panel/goscinnosc-czyli-gospodarz-i-gosc-wobec-praw-obywatelskich

 

Organizatorzy:  Rzecznik Praw Obywatelskich wspólnie z Biurem Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (ODIHR OBWE).

 

 czytaj o spotkaniu


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI