Czyżewscy nagrodzeni - 26 listopada 2011

Małgorzata i Krzysztof Czyżewscy otrzymali wczoraj nagrodę marszałka województwa podlaskiego w dziedzinie kultury. Uroczystość wręczenia odbyła się w Międzynarodowym Centrum Dialogu im. Cz. Miłosza w Krasnogrudzie.


Kandydatów do nagrody marszałka wybiera kapituła na podstawie zgłoszeń, które wpływają z całego województwa. W skład kapituły wchodzą nagrodzeni z poprzednich lat. W tym roku kapituła wraz z marszałkiem Jarosławem Dworzańskim postanowiła uhonorować Małgorzatę i Krzysztofa Czyżewskich, twórców Fundacji i Ośrodka "Pogranicze-sztuk, kultur, narodów". Ich kandydaturę wysunęli: redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" w Białymstoku Grzegorz Dąbrowski, redaktor Radia Białystok Dorota Sokołowska i starosta sejneński Ryszard Grzybowski.

Nagrodę - statuetkę oraz 33 tys. zł - Czyżewscy otrzymali za upór i konsekwencję w budowaniu mostów między ludźmi oraz tworzeniu Międzynarodowego Centrum Dialogu w Krasnogrudzie, w odrestaurowanym dworku Kunatów i Lipskich - rodziny Czesława Miłosza. 

W 2009 roku jedną z dorocznych nagród marszałka dostała Bożena Szroeder, animator kultury, współtwórczyni "Pogranicza".

Fotografia: Monika Karpowicz, Przegląd Sejneński

Przeczytaj artykuł tutaj


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI