Ambasador Wschodu. Laureaci 2020: Krzysztof Czyżewski i projekt Stowarzyszenia "Pocztówka"

Tytuł przyznawany od siedmiu lat przez wydawcę magazynu "Kraina Bugu" honoruje osoby i instytucje działające na terenie wschodniej Polski oraz na jej pograniczu. W tegorocznej edycji wśród laureatów znaleźli się Krzysztof Czyżewski, szef Ośrodka Pogranicze, i festiwal Wertep - projekt Stowarzyszenia "Pocztówka", które przywozi teatr do miejscowości teatru pozbawionych.


Organizatorzy konkursu „Ambasador Wschodu” w tym roku statuetki (za dokonania z ubiegłego roku) przyznali osobom, projektom i instytucjom w 12 kategoriach. Selekcja była duża – zgłoszeń do nagrody było aż 130.

 
Wizytówki regionu
Jak informują organizatorzy, Konkurs o Tytuł Ambasadora Wschodu to największy i najstarszy cykliczny przegląd dokonań, które w sposób wyjątkowy i godny reprezentują potencjał społeczny, gospodarczy, naukowy i kulturalny Polski wschodniej oraz jej pogranicza. Przedmiotem konkursu jest ocena, wybór, prezentacja i uhonorowanie tytułem Ambasadora Wschodu samorządów, przedsiębiorstw, instytucji, organizacji oraz osób wyróżniających się w dziedzinie samorządności, biznesu i turystyki, projektów społecznych, kultury, nauki i sztuki. Laureaci robią unikatowe rzeczy, są kreatywni, działają nie tylko lokalnie, będąc wizytówką swoich małych ojczyzn.
 
Organizatorzy rozszerzyli konkurs na działania i inicjatywy realizowane na całym obszarze Polski wschodniej, od Suwałk po Sanok. Od roku 2015 została zmieniona także formuła merytoryczna i obok dziedzin takich jak działalność kulturalno-społeczna, samorząd, biznes, turystyka pojawiły się takie kategorie jak kultura i sztuka oraz odpowiedzialność społeczna. W każdym roku przyznawana jest także Nagroda Specjalna za działania transgraniczne lub transregionalne oraz tytuł Honorowego Ambasadora Wschodu za całokształt działalności.
 
 

Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI