"Stand By" kolektywu Sputnik Photos

20 grudnia 2012 o godz.18 w Galerii Domu Pogranicza odbył się wernisaż wystawy fotografii pt. "Stand By" kolektywu Sputnik Photos, połączony z prezentacją książki pod tym samym tytułem. Wystawa była prezentowana do dnia 8 marca 2013 roku.


Książka "Stand By" kolektywu Sputnik Photos, to efekt pracy siedmiu fotografów, którzy pojechali na Białoruś, aby sprawdzić co kryje się pod stwierdzeniem "Ostatnia dyktatura w Europie". Autorami zdjęć są: Jan Brykczyński, Andrei Liankevich, Manca Juvan, Justyna Mielnikiewicz, Rafał Milach, Adam Pańczuk oraz Agnieszka Rayss.

Fotografowie trafili do różnych miejsc, dotknęli różnych tematów: Puszcza Białowieska i jej miejsce w życiu społeczności nadgranicznej, biuro matrymonialne dla zagranicznych klientów, weteranki Wielkiej Wojny ojczyźnianej, emigracja zarobkowa Białorusinów do USA, współczesna interpretacja II Wojny Światowej, zwycięzcy konkursów państwowych, manifestowanie przekonań poprzez modę uliczną.

Efektem tego projektu jest książka "Stand By".
 

Podwójna tożsamość białoruska (wpływy Wschodu i zachodu), dwa punkty widzenia - z wewnątrz (białoruscy artyści uczestniczący w projekcie) i z zewnątrz (zagraniczni fotografowie zaangażowani w projekt), są powodem, dla którego książka nosi dwa tytuły, które nie są tożsame znaczeniowo. Angielskie "Stand By" to jednoczesne powstrzymywanie aktywności i nawoływanie do działania: powstań Białorusi! (BY jest międzynarodowym skrótem Białorusi). Białoruski tytuł oznacza "Za Białoruś" i jest cytatem powielanym na propagandowych billboardach. Na okładce oba tytuły nakładają się tworząc nieczytelny znak. Pozbawianie słów znaczenia przypomina działania cenzury. 

Więcej informacji na stronach:
www.sputnikphotos.com 
www.facebook.com/sputnikphotos 
sputnikinbelarus.blogspot.com 

Artykuły o wystawie:

20 grudnia 2012 - Wernisaż wystawy fotografii pt. "Stand By" kolektywu Sputnik Photos


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI