Fotografie

26 września 2009 roku w Galerii Domu Pogranicza odbyło się otwarcie wystawy fotograficznej Igora Gilbo pt.: FOTOGRAFIE.


Zdjęcia te nie mają żadnych efektów specjalnych oraz dramatycznych fabuł, wszystko jest prost a nawet staromodne a przez to prawdziwe. Umiejętność widzenia odróżnia artystę od użytkownika sprzętu fotograficznego. Utrwalanie jest wtórne.

Na tej wystawie więc są zdjecia, które autor ceni sam. ma do nich stosunek nadzwyczajny. Bo one są odciskiem wewnetrznej wizji autora. Fotografie są ciepłe ale pozbawione sentymentalizmu. To rozwlekły na dziesięciolecia dzienniczek jego wrażeń, wspomnień.
Wladimir Nikitin

Wernisaż odbył się z udziałem autora fotografii, Igorem Gilbo, który opowiedział o swoich podróżach w głąb Rosji oraz pasji fotografowania. 

Igor Gilbo 

Urodził się w grudniu 1943 w Archangielsku. Od roku 1950 żył w Murmańsku. Po ukończeniu klasy ósmej rozpoczął pracę uczęszczając jednocześnie do szkoły wieczorowej. Służył w wojsku. Pracował jako szofer i ślusarz. W końcu lat 60-tych XX wieku łowił ryby w Morzu Barentsa i w Oceanie Atlantyckim. Ukończył kijowskie Technikum Fotograficzne. Fotografuje od 1970 roku. Od 1994 roku jest wydawcą. Jest autorem pięciu wystaw indywidualnych. 
 

Fotografie


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI