30 maja 2019 - Koncert fortepianowy

Zapraszamy na koncert fortepianowy Onutė Gražinytė do Białej Synagogi w Sejnach, 30 maja, godz. 18:00 (czwartek)

 

W programie uroczystości IRENA VEISAITĖ - CZŁOWIEK POGRANICZA 2019,  odbędzie się koncert „Dedykacja” - w którym usłyszymy m.in. Chopina, Čiurlionisa, Remesa, Dvarionasa.

Onutė Gražinytė - fortepian
 
Pochodząca z wileńskiej rodziny muzyków Onutė Gražinytė (ur. 1996) rozpoczęła naukę gry na fortepianie pod kierunkiem matki w wieku 5 lat. Rok później została przyjęta do Państwowej Szkoły Artystycznej im. M.K. Čiurlionisa, gdzie kontynuowała naukę pod kierunkiem Gabrielė Kondrotaitė, a następnie – Ingi Vyšniauskaitė. W 2015 roku skomponowała i reżyserowała na potrzeby szkoły operę sylwestrową (kontynuując długą tradycję takich przedstawień przygotowywanych przez absolwentów szkoły). Od 2015 roku Onutė Gražinytė jest studentką Rolanda Krugera w Hochschule fur Musik, Theater und Medien w Hanowerze. Jest stypendystką hanowerskiej edycji programu „Live Music Now” Fundacji Yehudi Menuhina. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Mattiego Raekallio, Ewę Kupiec, Andrieja Gavrilova, Stephena Kovacevicha, Ronalda Brautigama, Mūzę Rubackytė, Ninę Serioginę oraz Maurizio Morettiego. Onutė Gražinytė jest laureatką 10 krajowych i międzynarodowych konkursów. Otrzymała m.in. dyplom i nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie muzyki XX wieku w ramach IV Międzynarodowego Festiwalu Młodych Pianistów w Głubczycach (2007), nagrodę w Konkursie Młodych Wykonawców im. Leonasa Povilaitisa (2008), nagrodę Krajowego Konkursu Bachowskiego w Wilnie (2009), dyplom laureata oraz nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie kompozycji Balysa Dvarionasa podczas XVII konkursu Muzyki na Fortepian i Smyczki im. Balysa Dvarionasa w Wilnie (2012), I nagrodę w IV Międzynarodowym Konkursie Fortepianowym im. Rosario Marciano w Wiedniu (2012), a także I nagrodę oraz nagrodę specjalną jurora (Mariana Sobuli) w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Petera Toperczera organizowanym na Słowacji w ramach EMCY (Europejskiej Unii Młodzieżowych Konkursów Muzycznych). Jako solistka Onutė Gražinytė występowała m.in. z Litewską Narodową Orkiestrą Symfoniczną, Orkiestrą Kameralną z Kłajpedy, Orkiestrą Symfoniczną z Kowna, Orkiestrą Filharmoniczną Uniwersytetu Alicante w Hiszpanii, Mozarteumorchester Salzburg oraz Orkiestrą Państwowej Szkoły Artystycznej im. M.K. Čiurlionisa. Artystka z entuzjazmem uprawia także muzykę kameralną w duecie ze skrzypcami lub wiolonczelą. W 2017 roku prezentowała się z zespołem muzyki współczesnej Musik21 Niedersachsen w Filharmonii Kolońskiej, wykonując partię klawesynu. Pianistka występowała także z recitalami na Litwie, w Szwajcarii, Włoszech, Austrii, Niemczech, Estonii, Holandii, Polsce i Danii. W 2015 roku artystka została wyróżniona przez Prezydenta Litwy za wybitne osiągnięcia w krajowych i międzynarodowych konkursach muzycznych.
 

30 maja 2019 rok, godz. 18.00

Biała Synagoga w Sejnach

Człowiek Pogranicza 2019 - Irena Veisaitė. Inauguracja - 30 maja 2019 [fot. Michał Moniuszko]

Człowiek Pogranicza 2019 - Irena Veisaitė. Inauguracja - 30 maja 2019 [fot. Wiesław Szumiński]


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI