Ferie w Sejnach

Artykuł dotyczący Ferii w Pograniczu, który ukazał się w "Przeglądzie Sejneńskim" 4/2013.


Ferie zimowe minęły szybko, jak z bicza strzelił. W Sejnach dawno nie było tak różnorodnej oferty spędzania czasu, jak w tym roku.

Po pierwsze - dopisała pogoda i kto lubi aktywność fizyczną oraz zabawy w śniegu, miał możliwość z tego korzystać. Jak co roku, tak i w tym górka na łące "biskupiej" była dość licznie odwiedzana.

Zorganizowane formy spędzania czasu wolnego ściągały chętnych do kilku sejneńskich instytucji. W Szkole z Litewskim Językiem Nauczania "Ziburys" odbyło się trzydniowe zimowisko, organizowane przez Dom Litewski. W Ośrodku Kultury w Sejnach w ciągu dwóch tygodni odbywały się zajęcia muzyczne, taneczne, plastyczne, nauka gry na instrumentach oraz dyskoteki dla dzieci i młodzieży.

Ośrodek "Pogranicze" zaproponował najmłodszym i nieco starszym udział w warsztatach muzycznych, multimedialnych, warsztatach ze sztuką w pracowni plastycznej, warsztatach animacji filmowej. Moż-na tu było oglądać filmy animowane i bajki, oraz wziąć udział w zabawie w cyrk, prowadzonej przez znanego mima, Mieczysława Giedrojcia. Poranki w pierwszym tygodniu ferii były poświęcone ulubionej lekturze z dzieciństwa Czesława Miłosza - "Guciowi zaczarowanemu" Zofii Urbanowskiej z 1884 roku. Książkę w podziale na role czytali znani aktorzy rodem z Sejn: Renata Makowska-Furdyna i Jarosław Witaszczyk.

- To szczególny moment, kiedy Pogranicze zaprasza nas, osoby pochodzące z Sejn, które ulokowały się gdzieś w Polsce, żebyśmy czytali bajki. To ogromne wzruszenie, na swojej ziemi, wśród swoich ludzi. Myślę, że sprawimy trochę radości dzieciom - powiedziała nam Renata Furdyna.

Podróż po egzotycznych krajach zaproponowała dzieciom Justyna Kulikowska, która poprowadziła zajęcia feryjne w Muzeum Ziemi Sejneńskiej. Uczestnicy poznawali fakty o odległych stronach kuli ziemskiej, rysowali, malowali i wyklejali

- Chciałam zrobić coś, co zainteresuje dzieciaki, a czego w Sejnach chyba jeszcze wcześniej nie było. Podróż przez różne kultury poza przyciągającą barwnością dawała wiele możliwości na pracę praktyczną, która chyba prędzej zostanie w głowie niż slajdy - pisanie w innych alfabetach, które bardzo spodobało się dzieciom, malowanie mandali, klejenie z papieru jurty itp. - mówi właścicielka firmy "Bajkonik':

Zajęcia mają szansę potrwać dłużej. Jak mówi Justyna Kulikowska, dzieci mają sporo wiedzy, ale nieuporządkowanej, są za to dociekliwe i ciekawe.

- Jesteśmy umówieni na kolejne spotkania w soboty, tym razem szlakiem różnych tradycji teatralnych oraz baśni. Dzieci same to wymyśliły, więc bardzo się cieszę, że chcą pracować i "robić teatr" - dodaje.

Ferie - i już po feriach. Kolejna, krótka tym razem przerwa w nauce już w Wielkanoc, czyli na przełomie marca i kwietnia.

Więcej o Feriach w Pograniczu:


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI