Goście - 2006



Gośćmi Pogranicza byli Dagmara Sowa i Paweł Chomczyk, którzy zainaugurowali spotkanie Akademii Nauczycieli 
8-9 grudnia 

Wizyta w Ośrodku “Pogranicze” grupy dziennikarzy z krajów europejskich w ramach programu “Rzetelnie o Polsce” organizowanego przez Polską Fundację im. Roberta Schumana. 
10 listopada; 27 października; 20 października 2006 

W Pograniczu gościł Steffen Kalauch grafik komputerowy i designer współpracujący z Literarisches Colloquium Berlin. Powodem przyjazdu było spotkanie robocze dotyczące wydania specjalnego katalogu "literackiej Europy Środkowowschodniej", który ma powstać w ramach wspólnego programu pt. "Halma" realizowanego przez Pogranicze i LCB. Program obejmuje współpracę literacką pomiędzy Niemcami i Polską oraz państwami bałtyckimi, Okręgiem Kaliningradzkim, Białorusią, Ukrainą, Rumunią, Słowacją, Czechami, Węgrami i Bułgarią. Obejmował on będzie obok katalogu stworzenie m.in. programu rezydenckiego dla pisarzy i tłumaczy, szlaki kulturowo-literackie, utworzenie strony internetowej. 
1 września 2006 

Gośćmi Pogranicza byli Ulla Lachauer dziennikarka, producentka filmowa oraz autorka książek na temat Prus Wschodnich, a także Martin Rosswog fotograf, etnograf oraz autor książek zajmujący się dokumentowaniem obyczajów europejskiej wsi. 
25 sierpnia 2006 

Wizyta z Pograniczu Jacka Bożka i Beaty Tarnawy, liderów Stowarzyszenia Eklogiczno-Kulturalnego "Klub Gaja" z Wilkowic na Śląsku Cieszyńskim. 
14 sierpnia 2006 

W Pograniczu gościła dr hab. Anna Wyka, prof. Collegium Civitas, socjolog, specjalizująca się w socjologii kultury. 
Wieloletni pracownik IFiS PAN, ekspert licznych organizacji, w tym UNESCO, Fundacji im. S. Batorego, w dziedzinie kultury, ekologii oraz metodologii badań jakościowych. Laureatka nagrody im. S. Ossowskiego Polskiego Towarzystwa Socjologicznego. W Collegium Civitas wykłada przedmioty: „Wokół kontrkultury” oraz „Tradycja kultury alternatywnej w Polsce” 
12-15 sierpnia 2006 

Gościem Pogranicza był Tomasz Łubieński polski pisarz, dramaturg i eseista, redaktor naczelny miesięcznika "Nowe Książki". Celem wizyty było spotkanie poświęcone kulturze dworów na pograniczu wschodnim, które odbyło się w Krasnogrudzie w dworze rodzinnym Czesława Miłosza. Gość zapoznał się z charakterem realizowanych w pograniczu programów edukacyjnych zwiedził pracownie edukacyjno-artystyczne oraz Dom Pogranicza. 
3-4 sierpnia 2006 

Wizyta pracowników Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, p. Barbary Raczyńskiej, dyrektora Departamentu Sztuki i Promocji Twórczości, oraz Ewy Misiak. Spotkanie dotyczyło nowelizacji umowy Ośrodka Pogranicze z ministerstwem. Goście zapoznali się z programami realizowanymi w Ośrodku, uczestniczyli w spektaklu "Kroniki sejneńskie" i zwiedzili wystawę "Trakt Krasnogrudzki". 
7 lipca 2006 

Pogranicze goścło Jouriego Zagoumennova z Białorusi, dyrektora działającego w Mińsku Centrum Wspomagania Stowarzyszeń i Fundacji (SCAF). Rozpoczęcie pracy nad wspólnie realizowanym programem edukacji międzykulturowej na Białorusi i w Polsce. 
30 czerwca - 2 lipca 2006 

Wizyta w Pograniczu Hauke Dieckmanna z Hamburga, zaangażowanego w pracę na rzecz przybliżenia współczesnym Niemcom historii i kultury Polski. 
27 czerwca 2006 

Gościem Pogranicza była Monika Fabjańska, dyrektor Instytutu Polskiego w Nowym Jorku
25-26 czerwca 

Wizyta w Pograniczu Barbary Krzywickiej z domu Gieysztor oraz Ity Straszak z domu Rommer, uczestniczących w wileńskim zjeździe rodziny Rommerów. 
11 czerwca 

W Pograniczu gościła Ranka Mutevelić - dyrektora Teatru Lalek z Mostaru, partnera Pogranicza w projekcie "Most" 
1-8 czerwca 2006 

Goście z organizacji "Denkendorfer Kreis fur christlich-juedische Begegnung" z Tuebingen z Niemiec odwiedzili Pogranicze. W programie spotkanie z dziećmi z Pracowni Kronik Sejneńskich a także biesiada muzyczna z Kapela Klezmerską Teatru Sejneńskiego. Fotografie 
11 maja 2006 

Pogranicze gościło Viktora Ashe Ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce oraz Michaela Katulę Drugiego Sekretarza ds. Ekonomicznych Ambasady Stanów Zjednoczonych. Program spotkania obejmował: prezentację dzialalności Ośrodka i Fundacji "Pogranicze", prowadzonych pracowni i programów, rolę Centrum Dokumentacji Kultur Pogranicza oraz idee Międzynarodowego Centrum Dialogu w Krasnogrudzie. 
20 kwietnia 2006 

Wizyta w Pograniczu Louise Steinman z Los Angeles oraz Tomasza Cebulskiego z Krakowa. Louise Steinman pracuje w Library Foundation of LA, jest pisarką i dziennikarką radiową. Przyjechała do Polski by zebrać materiał do swojej nowej książki. Zapoznała się z pracą Pogranicza i zbiorami Centrum Dokumentacji Kultur Pogranicza. 
7-8 kwietnia 2006 

Gośćmi Pogranicza byli prof. Bo Strath, dziekan wydziału historii Uniwersytetu Europejskiego we Florencji, oraz Angela Schenk z tegoż uniwersytetu. Wzięli udział w sesji roboczej przygotowującej warsztat pogranicza w ramach programu "Nowa Agora", poświęcony Bałkanom i dezintegracji byłej Jugosławii. 
8-9 marca 2006 




W Pograniczu gościł Martin Rosenthal z Nowego Jorku, który przyjechał do Polski specjalnie by odwiedzić miejsce, z którego pochodziła jego matka Hana Pojezierska, która urodziła się w Sejnach w 1919 roku. 
5 marca 2006 


W Pograniczu gościli przedstawiciele LCB - Literarisches Colloquium Berlin, dyrektor Dr. Ulrich Janetzki oraz koordynator programowa Aylin Rieger wraz z Dr. Maja Pfluger z Fundacji Roberta Boscha z Stuttgartu, koordynator programową dla Europy Środkowowschodniej. Więcej... 24-25 lutego 2006


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI