Goście Pogranicza

"Pograniczu" w codziennej pracy towarzyszą liczni goście z kraju i ze świata. Pochodzą z różnych środowisk kulturotwórczych i edukacyjnych, wśród nich są pisarze, literaci, naukowcy, ludzie sztuki, wydawcy, historycy, animatorzy kultury, artyści i przyjaciele. 

Przybywają, aby dzielą się z nami swoim doświadczeniem, dowiedzieć się o działalności "Pogranicza" oraz realizowanej tu pracy edukacyjno-artystycznej, poznać wielokulturowe pogranicze polsko-litewskie i Sejneńszczyznę, a także nawiązać kontakty na przyszłość. Razem tworzymy partnerskie programy współpracy. Goszczą u nas również potomkowie rodów sejneńskich poszukujący śladów przeszłości i historii swoich przodków.


11 kwietnia 2011 11 kwietnia 2011 odwiedził nas Jean Pierre Deru, dyrektor Fundacji Marcela Hictera z Brukseli oraz dyrektor projektu European Diploma in Cultural Project Management, kształcącego menadżerów kultury w całej Europie. W czasie odwiedzin rozmawiał z nami o współpracy przy takich projektach jak Szkoła Pogranicza oraz Międzynarodowe Centrum Dialogu.
Krzysztof Miller - fotoreporter. W 1988 roku współzałożyciel Centrum Informacji Akademickiej NZS oraz Niezależnej Agencji Fotograficznej "Kontra" (1988-1989), która dokumentowała fotograficznie demonstracje, akcje ulotkowe, pikiety, obrady Okrągłego Stołu dla miesięcznika "Znak". Stały współpracownik wydawanego poza zasięgiem cenzury "Przeglądu Wiadomości Agencyjnych". Od maja 1989 roku fotoreporter "Gazety Wyborczej". Od 1989 roku członek SDP.
Teatr Biuro Podróży z Poznania - Carmen funebre Teatr Biuro Podróży  powstał w 1988 roku. Rok później za spektakl  Einmal ist keinmal  otrzymał pierwszą nagrodę na Festiwalu Teatrów Debiutujących "Start". Drugą premierą był  Łagodny koniec śmierci  przygotowany w 1990 roku. Pierwszy spektakl uliczny,  Giordano , powstał w 1992 roku. Prezentowany wielokrotnie w Polsce i za granicą, na Łódzkich Spotkaniach Teatralnych otrzymał nagrody: za spektakl, dla najlepszego aktora (Andrzej Rzepecki) oraz za...
Stevan Tontić Stevan Tontić  (ur. 1946), poeta i eseista serbski z Bośni. Studia filozoficzne i socjologiczne ukończył w Sarajewie. Wiele lat pracował w tamtejszym wydawnictwie "Svjetlost". Tłumaczy z języka niemieckiego, zwłaszcza poezję. Wydał antologie poezji Bośni i Hercegowiny (1990) oraz poezji serbskiej XX wieku (1991). W Polsce znany z wcześniej publikowanych utworów w antologii młodej poezji serbskiej  Tragarze zdań  (Wydawnictwo Literackie, 1982) oraz w  Krasnogrudzie  nr 4(1995). Ma...
Josip Osti Josip Osti  urodził się w 1945 roku w Sarajewie, w rodzinie Słoweńca i Chorwatki. Uważany jest za jedną z centralnych postaci swojego pokolenia. Mieszkając w Bośni należał do literatury bośniacko-hercegowińskiej, ze względu na zadeklarowaną narodowość został wpisany do literatury chorwackiej; obecnie mieszka i wydaje książki w Lublanie, w Słowenii. Studiował na uniwersytecie sarajewskim jugoslawistykę, filozofię i socjologię. Był redaktorem studenckiego pisma  Nasi dani , które po wydarzeniach 1968...
«  1 2

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI