Leszek Aleksander Moczulski "Lśnienia"

Wiersze składające się na ten tom pochodzą ze wszystkich okresów twórczości Leszka Aleksandra Moczulskiego, poczynając od pierwszej książki Próba porównania z 1962 roku, sygnowanej także nazwiskami Beaty Szymańskiej, Mieczysława Czumy i Wincentego Fabera. Większość z nich była publikowana.
Za podstawę przedruku wierszy przyjęto wersje ostatnie, zamieszczone przez poetę w książkach autorskich. Utwory po­­­chodzą z następujących tomów:
Antologia (Kraków 2012): Słowami Utraty; Lśnienie; Spóźniona rozmowa z Babcią; Krzyże; Cmentarz leśnych bezimiennych z I wojny światowej (po szarży na białą broń); Rozmowy zmarłych z żywymi z ulicy Żeromskiego; Górnicy; Pan Kowalewski; Chrześcijanin; Nad grobem pana Bełzika, zduna; Odkrycie Ameryki; *** (Nie rozumiem tego dialektu…); Wszystkie najpiękniejsze modlitwy; Stanąłem nad jeziorem w bramie poranku; Trzciny; Krótko biją serca; *** (Światła palą się w dolinach…); *** (Zna granicę bezdomny…); *** (Jest cisza odrzuconych…); *** (Podpowiedz mi dobrą rolę…); Matko Boska Studzieniczna; Graffiti; Przedświty; *** (Dzień zaczyna się nagle…); Jej nigdy za późno; Naprawdę to wszystko mi się przydarzyło; Poranek z nadzieją; W oczekiwaniu na twoje przebudzenie; Pieśń poranna; Kubek; Pamięci Ojca; Kiedyś – teraz; Kajaki.
Nawracanie stracha na wróble (Kraków1971): Do wielkich i sławnych kolegów; Widokówka.
Odwitania z Suwalszczyzną (Suwałki 1989): *** (Nieobecnym stawiano proso albo mak…); *** (Rybacy naprawiają potargane oka sieci…); *** (Przecina poranne jezioro…); *** (Prawo jest to spokój wód…).
Pozdrowienia (Kalwaria Zebrzydowska 1990): Do***.
70 widoków w drodze do Wenecji (Poznań 1992): *** (Siadywałem nad pustką…); *** (Moja mama: płomyk, myszka…); *** (Wierny: kobiecie, która wstaje o piątej rano…); Widugiery, Żubronajcie – żeby was wymówić piękne imiona.
Kartki na wodzie (Sopot 2013): Ballada o śródleśnym jeziorze; Wstając o ciemnym poranku; Fragmenty zwrócone pamięci; Piosenka na koniec świata. Oda do dzieciństwa; Ach,.


Autor: Leszek Aleksander Moczulski
Tytuł: "Lśnienia"
Seria: Inicjał
Wydawca: Fundacja Pogranicze i Ośrodek "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów"
ISBN: 978-83-61388-83-8 (Fundacja)
ISBN: 978-83-64305-13-9 (Ośrodek)

Cena: 35.00 zł

W księgarni online


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI