Janusz Marciniak, Co Żydzi zrobili

seria BIBLIOTEKA KRASNOGRUDY,
rok wyd. 2001,
ISBN 83-86872-24-1,
stron 104,
oprawa twarda,

cena: 19,00 zł.


 

 

Symboliczną dla książki klamrą czasową są dwie informacje prasowe. Pierwsza z sierpnia ubiegłego roku o tym, że w budynku dawnej garbarni obozu oświęcimskiego, w którym w czasie wojny pracowali więźniowie i który był także miejscem sortowania włosów obozowych ofiar, otwarto dyskotekę. I druga, sprzed miesiąca, że "Dyskoteka działająca w obiektach garbarni, w której pracowali więźniowie obozu w Oświęcimiu, nie będzie mogła dalej funkcjonować. Wojewoda małopolski uchylił wczoraj decyzję starosty oświęcimskiego o wydaniu pozwolenia na jej budowę.

W międzyczasie miało miejsce wydarzenie o przełomowym dla relacji między chrześcijaństwem a judaizmem znaczeniu. W dniu 10 września 2000 roku 170 rabinów i teologów żydowskich ogłosiło deklarację Dabru emet (Powiedzcie prawdę), apelując o żydowski szacunek dla chrześcijan.

"Żydzi i chrześcijanie muszą razem pracować na rzecz sprawiedliwości i pokoju. Żydzi i chrześcijanie, każdy na swój sposób, uznają, że świat nie jest w stanie zbawienia, co wyraża się w trwałości prześladowań, ubóstwa, ludzkiego poniżenia i nędzy. Chociaż sprawiedliwość i pokój są w ostatecznym rachunku Boże, nasze połączone wysiłki, we współpracy z innymi wspólnotami religijnymi, pomogą sprowadzić królestwo Boże, na które oczekujemy z nadzieją.

Książka wyróżniona tytułem "Książki zimy 2001/2002" przez Poznański Przegląd Nowości Wydawniczych.


Recenzje:
Janusz Marciniak, Co Żydzi zrobili? , P.K., "Nowe Książki"


 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI