Ana Uzelac, Dzieci z Putino

seria SĄSIEDZI,
rok wyd. 2004,
ISBN 83-86872-59-4,
stron 224,
oprawa miękka,

cena: 28,00

W księgarni online

 


Putino - Petersburg - Gatczyna - Ufa - Niżny Nowogród - Moskwa... Mapę dzisiejszej Rosji nakreśloną przez Anę Uzelac można też czytać inaczej: bezrobocie i walka z beznadzieją prowincji - narkomania i AIDS - samotność kobiet i seks - rock i szczery głos młodego pokolenia - wojna i czeczeński syndrom - elity młodej Rosji i cień ZSRR.

Uzelac opowiada o wyrosłym w cieniu puczów, wojen i kryzysów pierwszym pokoleniu postradzieckiej Rosji, które nie pamięta życia w totalitarnym państwie. Nawiązanie z niektórymi z jego przedstawicieli bliskich więzi pozwala jej przeniknąć w intymność mieszkań na blokowiskach metropolii, domów bezrobotnych gdzieś na końcu świata, czatów internetowych, nocnych kobiecych zwierzeń, dyżurów chłopaków rozdających prostytutkom strzykawki i ulotki, szpitalnej ciszy rozbrzmiewającej wspomnieniami żołnierza powracającego z Czeczenii, pogwarek o karierze w elitarnej uczelni dla dzieci politycznych i finansowych krezusów...

Takiej książki o Rosji jeszcze nie było: fascynuje, nie daje spać, przeraża i ujmuje ciepłem bliskości ze światem, który nam często wydaje się niepojęty i trudno dostępny.

Jest w tym zasługa Any Uzelac, czułej kronikarki i spowiedniczki, starającej się dotrzeć do prawdy, nie raniąc, a zdobywając zaufanie i szczerość swoich rozmówców. Jest w tym także zasługa samych Rosjan, bohaterów tej książki, których ludzka wrażliwość silniejsza jest od bezdusznego państwa. (Krzysztof Czyżewski)

Zobacz relację ze spotkania z Aną Uzelac, 10 listopada 2004, księgarnia-klub Czuły Barbarzyńca na warszawskim Powiślu.

Recenzje:

Miłości i pieniędzy, proszę 
Dzieci z Putino, Michał Olszewski, 22.11.2004
Rozmowa z Aną Uzelac, Marta Kaźmierska, 16.11.2004
Reportaże z Russlandii, Marek Włodarski, "Lampa"

 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI